Tuning REDAKCE

Twingo Gordini RS (26.11.2009)

TUNING – Automobilka Renault chystá sportovní verzi modelu Twingo s označením Gordini RS. Kdysi známé označení bude zdobit rádoby sportovní verzi malého vozu. A rádoby jen z toho důvodu, že sportovní bude tak možná jen vzhled. Motoru se nikdo ani nedotkne, a to přesto, že vůz používá označení RS – RenaultSport. Optický vzhled však slavnému jménu Gordini dobrou pověst asi nepřinese.

Malé Twingo nese označení RenaultSport 133, neboť má pod kapotou 1,6 litrový čtyřválec o výkonu 133 koní. To je ovšem na malý francouzský model dostatečný výkon. Stačilo by deset, patnáct koní, aby i nadále mohlo být jméno Gordini označením pro překvapující rychlost a výkon. Ale budiž, Francouzi vsadili na vzhled, a v redakci jsme si jistí, že tento krok spousta motoristů ocení.
 
Vozy v limitované edici budou vyrobeny pouze v tradiční modré metalické barvě se dvěma bílými závodními pruhy na kapotě. Spoiler má černé nasávací otvory, místo, kde jsou umístěna mlhová světla, lemuje bílý okraj. Bílou pak najdeme i na střešním spoileru a zpětných zrcátkách.
Vůz stojí na sedmnácti palcových kolech, která díky snížení podvozku dodávají automobilu kompaktní vzhled a kýženého sportovního ducha. V interiéru bychom měli najít černou kůži, automatickou klimatizaci, tempomat, odpojitelné ESP a nový MP3 audio systém.

Twingo RS Gordini se poprvé objeví desátého ledna v Atelieru Renault na Champs-Elysées v Paříži. Prodávat se začne v březnu. Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Twingo Gordini RS

 

Twingo Gordini RS

 

Twingo Gordini RS

 

Twingo Gordini RS

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek