Tuning REDAKCE

Ujetý truck: Renault Radiance (20.12.2004)

tuning-aktuality/20_12_2004_kamion/logo_kamion_01Ujetý truck: Renault Radiance

Francouzi jsou zase o krok dál. Vášnivý design automobilky Renault se s úspěchem setkává i v českých zemích a futuristické linie jsou vítaným artiklem tunerů. Dokladem toho může být zatím poslední představený model Renaultu Modus. Ovšem dnes se budeme věnovat jinému vozu. Jeho jméno zní Renault Radiance a prosím o pozornost, je to kamion. Nepředpokládáme, že ze svých sporťáků a škodovek čeští tuneři přesedlají do obrovských monster, ale Radiance může ukázat tu správnou cestu především pro vyznavače jemných a jasných linek. Nakonec s led diodami za předními okny začali také kamiony.

Nový truck je založen na efektivitě, inovaci a účelnosti. V Renaultu dali hlavy dohromady a vyrobili snový kamion. Radiance by měl být nákladním vozem splňující především otázky bezpečnosti na dlouhých trasách.

Týmy při výrobě ignorovaly řadu výrobních regulí a komerčních restrikcí. Podobně jako tuneři. Objektivně definovali projekt jako první truck reprezentující filozofii Renaultu, která by se měla stát jedinečnou pro kamiony Renault.

Stylistická inovace byla hlavním tématem diskusí, které probíhaly v Renault Design týmech. Nakonec byl osloven Patrick le Quement pro aktivní přístup k tomuto projektu. Radiance je projektem, který by měl nastavit vyšší laťku ve výrobě v oblasti trucků. Už na první pohled je truck aerodynamický a jeho kabina vypadá, jako by byla „přilepena“ na přední kapotě osobního vozu.

Interiér nabízí komfort, bezpečnost a přináší vysokou úroveň pohodlí pro řidiče. Na ergonomiku zde byl také brán velký zřetel a vše jde ruku v ruce s nejmodernějšími technologiemi a vybavením.

Že by si budoucí řidič kamionu pořídil na Radiance nějaký extrém spojler???

 

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

tuning-aktuality/20_12_2004_kamion/1

tuning-aktuality/20_12_2004_kamion/2

tuning-aktuality/20_12_2004_kamion/3

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek