Tuning REDAKCE

Unikátní Murciélago LP640 (27.02.2006)

Murciélago LP640TUNING - Šestasedmdesáté pokračování autosalonu v Ženevě se může těšit na impozantního rozzuřeného býka. Automobili Lamborghini totiž na autosalonu vystaví vášnivější evoluci supersportu Murciélago s názvem LP640.

Nová verze extra úspěšného supersportu potěší řadou inovačních změn, zejména co se týče vzhledu. Murciélago LP640 prozrazuje svůj výkon již v názvu. Opravdu, v automobilu se nachází brutální motor s výkonem 640 koní. Mechanici v tomto směru udělali spoustu práce, ovšem následně museli pečlivou pozornost věnovat také tlumičům, převodovce, výfukovému systému, brzdám a elektronice. Stranou nezůstal již zmínění exteriér a změna se dotkla také interiéru. Díky všem těmto vylepšením se LP640 stává nejextrémnějším a nejrychlejším sportovním voze ve své třídě.

Designéři se u tohoto vozu zaměřili především na exteriér. Zůstali věrni klasickým proporcím Murciélaga, ovšem přitvrdili na ostrosti a funkčnosti. Nyní se tak model stává mnohem agresivnějším býkem, který se honosí novým předním a zadním spojlerem. Oba přitom bezchybně navazují na design celého vozu.

Pod kapotou se nachází 6,5 litrový dvanáctiválec. Z nuly tento dravec dostane stovku za 3,4 vteřiny (to je mimochodem o 0,4 vteřiny lepší čas než má model předchozí).

Vůz stojí na osmnácti palcových kolech, která jsou obuta v pneumatikách Pirelli P Zero "Rosso" o rozměrech 245/35 vepředu a 335/30 vzadu.

První vozy se na trhu objeví již na jaře tohoto roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Murciélago LP640

 

Murciélago LP640

 

Murciélago LP640

 

Murciélago LP640

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek