Tuning REDAKCE

Unikátní škodovky v Telči (23.08.2004)

loga/autoklubUnikátní škodovky v Telči

Telč. To město je slavné nejen díky folkovému festivalu Prázdniny v Telči, ale také díky členství v Unescu pro svou nádhernou a bohatou renesanční architekturu a historii. Telčské náměstí je každým rokem svědkem nepřeberného množství akcí, zvláštěpak v létě, kdy radnice organizuje společně s ostatními pořadateli takzvané Telčské léto. Svou troškou do mlýna přispěl i Fan Klub Škoda Hradec Králové a Vysoké Mýto, když uspořádal sraz škodovek v kempu Velkopařezitý v Řásné.

Spanilá jízda jako žádná jiná startovala krátce po desáté hodině ráno v sobotu 21. srpna. Za sebe se řadily různé typy škodovek, mezi kterými nechyběly tisícovky, stovky, eRka, eReSa, Fabie, Felicie, Rapidy nebo sto dvacítky. Nebe se škaredilo, i když zrovna nepršelo. Klidná jízda do Telče ve více jak kilometrové koloně zaznamenala řadu zvědavých zraků už po cestě. Telčští obyvatelé byli informováni a po cestě mávali a především malé děti si pravděpodobně uhnaly bolesti kloubů v lokti.

Všechny vozy byly svými majitely zaparkovány na vyhrazeném parkovišti přímo na telčském náměstí. Davy lidí pak mohly obdivovat nablýskané vozy přes dvě a půl hodiny. Největší úspěch z hlediska „návštěvnosti“ sklidil prototyp plážové bugatky Škoda Kirby, která byla vyrobena pouze v jednom kusu a nikdy se do sériové výroby nedostala. Dalšími velmi pozorovanými stroji byly tmavě modré BrKo (Škoda 110R) snížené až na hranici možností a svítivě zelená Škoda 110R oblečena do sportovního hávu připomínající Porsche. Své diváky si ale našly také ostatní vozy. Zvláště mladí diváci pak emotivně pronášeli hlášky o supersportovních českých vozech. Těmto hláškám však vévodila jediná: „Mami, koukej. Tohle je to nejpomalejší auto, jede jenom sto deset.“ Malý blonďáček si označení vozu Škoda 110 L přebral po svém.

Krátce před třináctou hodinou začalo poprchávat a ve čtvrt na dvě se škodovky vydali na spanilou jízdu trasou Krahulčí, Mrákotín, Studená, do plánovaného Strmilova, Kunžaku,Blat a Landštejna se kvůli počasí nedorazilo, takže se cesta zkrátila přímo do Dačic a pak opět přes Telč zpátky do kempu.

Vedle zdařilé spanilé jízdy mohli účastníci srazu soutěžit ve sprintech, jízdách zručnosti nebo elegance.

I přes nepříliš nakloněné počasí lze konstatovat, že se bylo na co dívat, a že bylo o čem mluvit a diskutovat. Naprosto pohodový sraz byl ukončen včera dopoledne.

 

Text a foto: Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz  

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku ze Škoda srazu v Telči 2004

     
     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek