Tuning REDAKCE

Války s příchutí slunce: po osmé! (29.08.2005)

Války s příchutí slunceNěkdo si to prostě umí zařídit. Pořadatelé Mimoňských válek jednoduše naplánovali termín, ačkoliv by měli tušení, že srpen nabídne studené dny. A zrovna v den Mimoňských válek vysvitne slunce a dá nám možnost užít si tuningového srazu tak, jako na začátku sezony. Super káry, super lidičky a super atmosféra prošpikována super programem. A slovíčko super zde není tak nadnesené, jak by se mohlo na první pohled zdát. Milovníci tuningu totiž na letišti v Hradčanech u Mimoně nalezli vše, co mohli očekávat. A naštěstí se nekonala žádná smutná tragédie podobná právě uplynulému srazu v Trenčíně.

Tisíce upravených i obyčejných vozů mělo jediný cíl. Z obce Ploužnice odbočit do vojenského areálu Hradčany u Mimoně. Pořadatelé srazu připravili vše do puntíku. Soutěže, sprinty, stánkaři i exhibice stály za to a u všeho byli spokojení návštěvníci. „Jsem tu poprvé, ale je to tu bomba. V noci byla zima, ale přežili jsme. Absolutně nechápu, co tady předvádí Pavel Vik, je prostě dobrej,“ sdělil své dojmy Lukáš Berka z Ostravy. Pavel Vik předvedl kaskadérské kreace na svém motocyklu a několikrát předvedl pití Mattoni ve stoje na jedoucí mašině. Zasloužený potlesk si odnesli členové Stund Racing.

Tuneři se svými vozy soutěžili v několika kategoriích o nejlepší vůz podle značky, nejlepší muzika, výfuk nebo gumování a slalomu. Tisíce tunerů přivezlo své miláčky ukázat na odiv ostatním návštěvníkům, ale nejvíce narváno bylo přece jen v oplocené voliéře, kde se sešli majitelé těch největších leštěnek, takzvaná VIP sekce. Zde se největšímu zájmu vedle několika nablýskaných supersportů těšily novinky Seat Leon, VW Polo nebo Audi TT. Ale ani ostatní nezůstali nepovšimnuti. „Za ten lak si koupím dvě škodovky,“ hlásal mladík v kšiltovce a nechápavě kroutil hlavou. Tuning se v českých zemích ubírá tím správným směrem a k radosti všem se již brzy objeví skupina těch nejúžasnějších strojů, které budou inspirovat ostatním tunerům, jak na to.

Sprinty se těšily velkému zájmu účastníků srazu, ale co naplat, i těm silnějším daly na zadel škodovky s našlapanými motory. :O) Volné jízdy však byly mnohem našlapanější. Tam už totiž o „nic“ nejde. Jako rozumnou změnou zde bylo zrušení jednoho pruhu nejblíže u diváku, takže z šestice závodních vozů zbyla „pouhá“ pětka.

Tuningové díly si ve stáncích našly své majitele, klobásy navždy zmizely z povrchu zemského a pokud by někdo chtěl zmapovat spotřebu benzínu všech zúčastněných vozů na letištní ploše, šlo by se stoprocentně do neuvěřitelně vysokých čísel. Mimoňské války VIII potvrdily stylovost tohoto srazu a opět potvrdily prestiž a jasné poslání. Podpora českého tuningu.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

 

Mimoňské Války  Pár obrázků z Mimoňských Válek

Mimoňské Války Mimoňské Války Mimoňské Války
 
Mimoňské Války Mimoňské Války Mimoňské Války
 
Mimoňské Války Mimoňské Války Mimoňské Války
 
Mimoňské Války Mimoňské Války Mimoňské Války
 
Mimoňské Války Mimoňské Války Mimoňské Války


Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek