Tuning REDAKCE

VanAsperen 202,61 (17.10.2008)

NOVINKY – Čtyřsedadlové retro kupé? Student designu Ivan van Asperen se inspiroval ve vozech Cisitalia 2002 a Maserati  Tipo 61 a vytvořil unikátní studii čtyřdveřového lehkého kupé. Vůz má v reálném světě vážit pouhých 850 kilogramů, a to díky recyklovatelnému plastu karoserie a velmi lehkému rámu. Podle odborníků vývoj automobilů povede právě tímto směrem.

Jedinečná studie 202,61 se tak dostane poměrem výkon k váze na úroveň vozů Porsche 911. Student chce ve svém prototypu použít dvou set koňový motor z Hondy Civic Type-R. Konkurenčně chce přitom stát po boku BMW 330i, Mazdě RX-8 nebo Nissanu 350Z.

Co je ovšem na celé studii nejpodstatnější, je nízká spotřeba. Díky nízké váze a efektivnímu motoru by se měl vůz dostat na velmi zajímavé hodnoty spotřeby paliva. Na druhé straně se van Asperen trochu obává bezpečnosti. V tuto chvíli tak hledá strukturu rámu tak, aby vyhovovala náročným crash testům.

V tuto chvíli není jasné, jestli se automobil někdy objeví ve výrobě, ačkoliv designer má jasno a chce najít firmu, která by jeho návrh převedla do praxe.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

VanAsperen 202,61

 

VanAsperen 202,61

 

VanAsperen 202,61

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek