Tuning REDAKCE

Vandenbrink Design GTO (15.10.2007)

Vandenbrink Design GTONOVINKY – Společnost Vanderbrink Design představila vůz GTO, který vzdává hold vozu Ferrari 250 GTO z roku 1962. Celé dílo má na svědomí Michiel van den Brink, který koncept vozu namaloval v roce 2006. Společně s Robertem Koumansem založil v Nizozemí společnosti Vanderbrink Desing, která se za léta své existence dočkala zasloužených pochval. Nyní se představuje dokonalou studií dokonalého Ferrari, které v klasickém duchu pokračuje v započaté expanzi retro modelů.
 
Karoserie je z hliníku a jejím otcem je holandský specialista Alwin Hietbrink, který je jedním z velice často oslovovaných profesionálů v případech zájmu o dokonalou renovaci či přestavbu. Karoserie je postavena na základně Ferrari 599 GTB Fiorano. Interiér si vzal na starost další Holanďan, tentokrát Henk van Lith, který má značné zkušenosti s italskými interiéry.

Společnost se spojila s inženýrskými kapacitami z firmy EDO Competition. Společně tak vytvořili verze 599 GTO (6.0l / 650 koní / 630 Nm) a 630 GTO (6,3l / 750 koní / 680 Nm). Po těchto informacích má už každý automobilový fanda jasno. GTO od Vanderbrinku bude událostí, která nenechá potenciální zákazníky chladnými.
 
Ovšem pozor. Těch zákazníků bude maximálně 5. Firma si tak pojistila vysokou atraktivitu a exkluzivitu. Všechny vozy už své majitele ovšem mají, i když výroba začne až na začátku roku 2008. Hotové však budou až na konci roku a první zákazník si svůj vůz převezme až v roce 2009. Jakým způsobem se dělá byznys pak může dokázat cena. Ta se totiž u verze 630 GTO vyšplhala na 993 tisíc euro.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

Vandenbrink Design GTO

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek