Tuning REDAKCE

Vaneo od Brabuse (13.03.2006)

Vaneo od BrabuseTUNING – Opět další zdánlivě zbytečná úprava hranatého modelu od Mercedesu. Malicherný vůz od Brabuse se pyšní nadstardardními prvky luxusu. Brabus Viano „Lounge Concept“ je důkazem toho, že exkluzivní biograf lze zařídit i na kolech. Problém je pouze s kapacitou diváků. Ovšem pro rodinu (kdy dva sedí ve předu a dva vzadu) nebo na služební cestu to určitě stačí.

Koncept modelu Viano se zaměřuje především na komfort pasažérů. Cestování ve dvou je spíše doménou vysoce postavených manažerů, ovšem komfortní sedadla jsou určena především pro dlouhé trasy. A to vše v business class. Stačí interiér přirovnat k exkluzivním letadlům. Bavíme se nyní o sedadlech zadních, protože řidič je pravděpodobně nájemným řidičem a sedí na sériovém sedadle. Pasažér může na zadních sedadlech libovolně upravovat polohu sedadla. Ačkoliv je prostor za řidičem plně multimediální, na spánek se zde nezapomíná. Sedadla jsou vyrobena z jemné prodyšné kůže.

Mezi sedadly se nachází centrální konzole, která je vyrobena ze stylové kombinace kůže a hliníku. Tato kombinace mimo jiné dominuje celému interiéru. Konzole je domovem pro ovládání klimatizace a pro touchscreen, kterým je ovládán multimediální systém – takže pokud cestujícím dojde trpělivost s digitální televizí, stačí navolit na menu DVD a pustit si nějaký oblíbený film.

Koho by do automobilu napadlo montovat 32 palcový LCD monitor, tedy kromě tunerů, kteří ho v rámci show na srazech upevňují do zavazadlového prostoru? Zde ho nalezneme přímo na stěně za řidičem. Samozřejmostí je hi-fi systém Dolby-Surround. Toliko informace k multimediálnímu obsahu. K filmům ale patří pohoštění, a to zde má také své zlepšováky. Tak například lednička je částí toho, co může koncept „Lounge“ nabídnout. Při práci se lze nadopovat presem z Nespresso coffe automatu. Samozřejmostí jsou odkladové plochy na šampaňské (nebo whisky) a jahody.

Luxusní interiér doplňuje černý exteriér, který je tradicí brabusovské technologie. Luxusní Viano tak překvapí především absencí chromové masky chladiče a výrazným zatmavením bočních oken (to, kdyby cestující chtěli sledovat na DVD něco lechtivějšího).

Vůz stojí na osmnácti palcových kolech Monoblock S obutých v pneumatikách Yokohama. Ty se chlubí rozměry 245/45 ZR18. K dispozici jsou však také devatenáctky, na kterých mohou být pneumatiky 255/40 R19. Celkově je vůz snížen oproti sériové verzi o celých 25 mm.

Pokud se podíváme krátce pod kapotu, najdeme common-railový turbodiesel 2,2 CDI o výkonu 177 koní. O navýšení 27 koní se postaral Brabus a dokázal tak minivan přinutit ke zrychlení z nuly na sto za 10,6 sekund. Maximálka dosáhne hodnoty 180 km/h. Příliš movitý zákazník má však možnost sáhnout po Vianu 3,5 Brabus, který disponuje motorem o obsahu 3,5 litrů (po úpravách 4,4 litrů), který umí 325 koní. Z nuly na stovce je tato verze za 7,2 vteřin a maximálka končí na 230 km/h.

Brabus je exkluzivní firmou, která se nebojí brutálnějších verzí. Tou poslední u nového Viana je možnost implantace 6,1 litrového osmiválce. Ten dokáže multimediální minivan hnát na stovku za méně než 5,9 vteřin. Kvůli bezpečí je maximální rychlost elektronicky blokována na 250 km/h.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Vaneo od Brabuse

 

Vaneo od Brabuse

 

Vaneo od Brabuse

 

Vaneo od Brabuse

 

Vaneo od Brabuse

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek