Tuning REDAKCE

Vath upravil Mercedes ML (24.11.2009)

TUNING – Mercedes-Benz ML 63 AMG je zajímavou volbou všech motoristů, kteří vyhledávají prostorný rodinný vůz křížený se sportovním automobilem. AMG naznačuje, že již původní verze je velmi dobrá. Nicméně společnost Vath se pustila do úpravy, která zájemce vyjde na 35 784 euro. Výsledkem je ovšem výkon 585 koní, což je na rodinnou káru docela dostačující hodnota. Nesmíme ovšem opomenout, že základní verze AMG má výkon 510 koní.

Kdysi velmi slavná tuningová firma AMG se stala oficiální divizí automobilky a není divu, že ostatní tuningové firmy začaly pracovat na vylepšeních už upravených vozů. V případě ML 63 AMG je to stejné. Upraven byl motor, výfuk, podvozek i prvky exteriéru. Pod kapotou najdeme osmiválec o objemu 6,2 litru. Ten je výsledkem tvrdé práce inženýrů z AMG. Produkuje výkon 510 koní a 630 Nm točivého momentu. Vath vylepšil výfuk, přidal sportovní vačku, přeprogramoval ECU a dosáhl 585 koní výkonu a 690 Nm točivého momentu. Impresivní hodnoty. Pokud zájemce bude chtít upravit jen výkon, Vath nabízí tuto službu za 17 850 euro.

Pokud se podíváme na udávané hodnoty, zaujme nás především zrychlení z nuly na stovku za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost vozu je 300 km/h. Za 1 952 euro si mohou zájemci koupit nový stavitelný podvozek, který dokáže vůz snížit až o 40 milimetrů. Brzdy s osmipístkovými brzdiči a 380 milimetrovými kotouči v průměru vyjdou na 4 641 euro. Společnost Vath připravila dvaadvaceti palcová kola, která jsou obuta v pneumatikách Dunlop o rozměrech 265/35 vepředu a 305/30 vzadu. Celá sada vyjde zákazníky na 8 568 euro.

Dalšími úpravami jsou potom střešní spoiler a mlhová světla. Do interiéru ani do exteriéru se tolik společnost nepouštěla. Uvádí, že základ od AMG je velmi dobrý a není nutné ho v tomto směru rozšiřovat.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Vath upravil Mercedes ML

 

Vath upravil Mercedes ML

 

Vath upravil Mercedes ML

 

Vath upravil Mercedes ML

 

Vath upravil Mercedes ML

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek