Tuning REDAKCE

Veloster Turbo Velocity (16.10.2012)

TUNING – Výkonu čtyři sta koní se dočká subtilní čtyřdveřový Hyundai Veloster. Po úspěchu Genesis Coupe z dílny společnosti ARK Performance a Cosworth představí Hyundai na SEMA Las Vegas show nadupanou hračku pro všechny dospělé kluky. Verze Velosteru dostala označení Velocity a reprezentuje designovou a vývojovou divizi Hyundai America Technical Center, která má sídlo v Irvine v Kalifornii.

„Při vytváření Velocity, jsme se inspirovali originálním konceptem automobilu,“ řekl Chris Chapman, šéf kalifornského designového centra Hyundaie. „Velocity nám dalo možnost dostat Veloster za hranici každodenního používání bez limitů.“

Vůz se dočkal série úprav. Technici přepracovali písty, přeplňování, vnitřní chlazení, palivový systém i software řídicí jednotky. Výsledkem je navýšení výkonu z 201 na 400 koní. Hyundai bohužel nehovoří o naměřených hodnotách zrychlení ani maximální rychlosti.

Vývojáři museli kvůli navýšení výkonu sáhnout i na lepší podvozek s pružinami od Bilsteinu, o brždění se starají čtyřpístkové brzdy od Bremba a pro lepší vzhled i stabilitu sáhli vývojáři po devatenácti palcových kolech obutých do pneumatik Kumho Ecsta SPT o rozměrech 275/35.

Velocity zaujme kromě výkonu také agresivním širokým bodykitem s obrovským střešním křídlem. Zatím máme k dispozici jen jednu fotografii, a to z profilu, takže není vidět difuzor a spoiler s větším nasávacími otvory. Interiér má být vylepšen o semišovou kůži.

Na další informace a fotografie si musíme počkat do zahájení show SEMA Las Vegas.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Veloster Turbo Velocity

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek