Tuning REDAKCE

Veteráni a Americká krása (29.10.2004)

tuning-aktuality/29_10_2004_veteran/logo_veteran_01Veteráni a Americká krása

Týden ve znamení Autoshow pomalu končí. Posledním tématem jsou veteráni a americké klasiky. Oproti loňskému roku letos byla veteránská výstava velmi chudá, zato však nabídla velmi zajímavé vozy. Americké koráby pak odolávaly říjnovému slunci a pyšnily se svými rozměry před zvědavými návštěvníky. Expozice o veteránech nesla název „Historie na kolech“ a nabídla průřez výrobou automobilů od roku 1913 do roku 1991. Radost tentokrát výstava udělala zejména sportovně založeným automobilistům, neboť většina exponátů byla právě sportovního ražení.

Pozornost si zasloužila Bugatti 37 A, ve kterém závodila Eliška Junková nebo anglický sporťák MG PA. Vedle české Tatry 30 se hrdě vyjímal také Austin Seven Special, jehož repliky se staví i u nás pod názvem Kaipan. Sportovní řadu Wikov7, Bedellie BD2 nebo tříkolky BSA završovalo Ferrari 348 TB s osmiválcem o výkonu třista koní.

Sportovní vozy doprovázely luxusní automobily Rolls Royce Silver Wraith a Princess. Veteráni k automobilismu patří a sportovní veteráni jsou častým objektem zájmu tunerů pro citelný malý zásah. Vůz se tak dočká většinou pouze nových chromovaných kol a případně sportovních pružin. S americkými klasikami už je to horší.

Obrovské koráby z americké produkce prezentovala Corvetta, Mustang i El Camino. V poněkud horším stavu se na výstaviště dokulhal i Bel Air a Cadillac si vysloužil také řadu uznání. Americké vozy se těšily bohaté pozornosti, především dva vedle sebe zaparkovaní Mustangové a červený Chevrolet Corvette.

Veteráni a americké vozy jsou již na autoshow tradicí, takže se na podobnou nadílku a doufejme, že i větší, můžeme těšit také příští rok.

 

Texta a foto: Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků z výstavy veteránů při Autoshow 2004

     
     
     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek