Tuning REDAKCE

Viva Las Trabant (14.08.2009)

NOVINKY – Trabant se vrací! Svou premiéru si odbude 17. září na Frankurt Motor Show. S naprosto novým pojetím přichází společnost IndiKar, která celý projekt převzala od firmy Harpa, která s nápadem na znovuzrození Trabantu přišla. Trabant je svým způsobem legenda, minimálně v zemích východního bloku. Nostalgie by mohla zapříčinit vysoký zájem o tento vůz, pokud by výrobce přišel s velmi originálním pojetím. Dostupné informace hovoří o pohonu na elektriku s dojezdem 250 kilometrů.

Nový Trabant nebude jen do města, zvládne i kratší trasy. Hovoří se i o solárních panelech, které by měly být schopné vůz při jízdě dobíjet. Více technických informací se však dozvíme až ve Frankfurtu. Podle všeho se nyní dnes čeká na  někoho, kdo by do celého projektu investoval. Prototyp je již vyroben, jestli se ovšem bude prodávat, je otázkou. Trabant nT by měl zůstat lidovým modelem, protože jako elektromobil by se prodával za cenu kolem 260 tisíc korun. Výrobce si představuje zahájení výroby v roce 2012.

Nové modely kultovních vozů mají úspěch. Je jedno, jestli hovoříme o Mini Cooperu nebo Fiatu 500. Trabant by v případě dobrého vzhledu mohl být pro zákazníky zajímavou volbou.

V roce 1957 se poprvé představil veřejnosti. Do roku 1991 bylo vyrobeno přes tři miliony Trabantů. Poslední modely měly motory z Volkswagenu. S výkonem 23 koní jel maximální rychlostí 100 km/h. Současná mladá generace si už na něj nevzpomene, dnešní třicátníci na něj vzpomínají jako velmi cenný dopravní prostředek, který české rodiny převezl bez větších problémů z bodu A do bodu B.

Více informací o plánované výrobě se dozvíme v následujících týdnech. Zároveň se dočkáme fotografií nového konceptu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Viva Las Trabant

 

Viva Las Trabant

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek