Tuning REDAKCE

Volkswagen Concept A (20.02.2006)

Volkswagen Concept AKONCEPTY – Studie od Volkswagenu spojila dva nejoblíbenější segmenty vozů a vytvořila koncept, který Evropanům bere dech. Jedním z oněh segmentů jsou sportovní vozy a tím druhým jsou vozy SUV. Každý normálně uvažující člověk namítne, že něco takového přece nejde, ale opak je pravdou. I když netradiční, nový model A je rozhodně přitažlivý. Přinejmenším alespoň pro ty, kteří se zhlédli v Touaregu.

Právě z tohoto modelu totiž celkový koncept vychází. Velice podobná maska oblíbeného německého SUV padne i většímu sportovnímu vozu se splývavou zádí. Zde je navíc velice agresivní schodek mezi splývavou zádí a typickým zakončením vozu pro SUV. To působí nově a nepřirozeně, ale po delším zkoumáním si na to lze zvyknout a časem se to milovníkům vozů může i líbit.
Premiéra vozu se uskuteční v Ženevě na konci února. Návštěvníci bezesporu ocení progresivní filosofii designu. Přední partie ukazují buldočí sílu, a v momentě, kdy se začnete dívat na vůz z profilu, uvidíte jasnou siluetu coupé. Je to zvláštní, ale důmyslný design si dokázal poradit i se vzhledem kupé při bližším ohledání. Jedničku s hvězdičkou si totiž zaslouží otevírání dveří, na které jsme si již zvykli v Mazdě RX8. Vzhled terénního kupé podtrhují dále dvacetipalcová kola.
Na sportovní vůz je modrá barva docela divná, ovšem VW přemýšlí o intenzitě a širšího využití než trhat asfalt na sportovních akcích. Kdo je všímavý, tak si jistě na fotografiích všiml plátěné střechy, kterou lze shrnout až k hraně zádě.

Pokud se budeme bavit o technice, studie, která byla odhalena v Berlíně, obsahovala 150 koňový motor TSI, šestistupňovou převodovku a pohon všech kol 4motion.

Koncept A je vizí ideálního Volkswagenu. Ukazuje na jednom voze mnoho variací pro budoucnost. Těžko očekávat, že se podobný model bude prohánět po silnicích, ale pokud bude zájem zákazníků obrovský, tak proč ne.

Nová třída vozu SUV-coupe má v modelu A rozměry délky 4,35 m, šířky 1,85 m a výšky 1,55 m. Co se týče interiéru, tak ten je vyladěn na maximální komfort. Nechybí důležité přístroje a nadstandardní prvky výbavy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Volkswagen Concept A

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek