Tuning REDAKCE

Volkswagen Space Up Blue (15.11.2007)

Volkswagen Space Up BlueNOVINKY - Vypadá to, že Volkswagen má nakročeno k vytvoření dalšího lidového vozu. Koncept UP! sklízí po světě úspěch a podle všeho by se mohl stát následovníkem legendárního brouka. Ne tvarem a stylovou elegancí, ale jednoduchou lidovou koncepcí, která má možnost stát se stejně masovou záležitostí jako se stal kdysi Käffer, Beetle nebo Brouk. Na autosalonu v Los Angeles VW představilo koncept rodinného vozu Space UP! Blue. Mohl by tohle být v budoucnu následovník malého Busu?
 
Vizuálně je vůz podobný klasickému Samba Busu z roku 1950. Navíc je nový model šetrný k přírodě, protože je vybaven sérií dvanácti lithium-ion baterií. Inovativní zdroj výkonu je tak v elektrickém motoru, který je namontován na zádi vozu. Produkuje 61 koňských sil. Na jedno nabití by vůz měl ujet 104 - 248 kilometrů. Maximální hodnota je pak dojezd 352 kilometrů.

Agresivní zacházení dostane vůz na sto kilometrovou rychlost za 13,7 vteřin, předtím než dosáhne maximální rychlosti 120 km/h. Tento vůz však není o výkonu. Jde o designovou hru nápadů a zajímavého stylingu. Vypadá roztomile a navíc má všechno, co mladá rodina potřebuje, 220 litrový zavazadlový prostor, místo pro čtyři pasažéry a kompaktní velikost 3680 mm
délky, 1569 mm výšky a 1630 mm šířky.

Hlasy ze zákulisí hovoří, že nový UP! má obrovské šance se dostat do výroby, přitom nejmenší model začíná svůj život již v roce 2009.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Volkswagen Space Up Blue

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek