Tuning REDAKCE

Volkswagen Touareg R50 (17.10.2007)

Volkswagen Touareg R50TUNING – Každá ostrá verze jakého koliv automobilu je možností individu alismu pro automobilové fandy a zákazníky. Ve světové premiéře se na Australian International Motor Show představil Volkswagen Touareg R50. Tři sta padesáti koňové monstrum, které se tímto výkonem stalo nejsilnějším SUV na světě. Na svědomí ho má společnost Volkswagen Individual GmbH.

Po legendárním Golfu R32 a Passatu R36 na scénu přijíždí třetí vůz s nálepkou „R“ na zádi. Model R50 má stejně jako jeho sourozenci pohon všech čtyř kol a vyspělou techniku, kterou je připraven pobíjet své konkurenty.

Pod kapotou najdeme dieselové bi-turbo, které má svůj základ ve známem turbodieselovém desetiválci se standardním výkonem 313 koní. Díky modifikaci řídící jednotky a dvojitému turbu se výkon zvedl o dalších 37 koní. Výsledkem je sprint z nuly na stovku za 6,8 vteřin oproti sériovým 7,4 vteřinám. Maximální rychlost vozu je 235 km/h. V porovnání s benzínovými motory je spotřeba benzínu desetiválce mnohem nižší. Mimo město si vezme 9,6 litrů, v kombinované spotřebě je na 12,6 litrech.

Exteriér vozu je opatřen doplňky, které ctí filosofii modelů R. Na první pohled každý může vůz poznat podle jednadvaceti palcových kol. Brzdiče jsou lakovány modře. Exteriér je na první pohled robustnější. Nová je spojlerová sada a maska chladiče je v reflexní stříbrné barvě. Spojlery opticky vůz snižují, i kdy hlavní práce odvedly nové sportovní pružiny a tlumiče, které poslali těžiště vozů dolů o 20 milimetrů. 

Automobil je dostupný v několika barvách. Názvy barevné nabídky jsou Campanella White, Reflex Silver, Black Magic a Atacama Grey. Barva exteriéru kontrastuje s antracitovým interiérem z kůže napa. Zdobení interiéru obstaralo logo R50.
První model R se objevil v roce 2002, model R32 s výkonem 241 koní. Vůz byl postaven na základně čtvrté generace Golfu. Celkem bylo prodáno 14 tisíc vozů s označením R32. Druhá verze R32 se objevila v roce 2005 s výkonem 250 koní. Passat R36 přišel na scénu s 3,6 litrovým šestiválcem a výkonem 300 koní.
 
Po úspěchu těchto modelů lze očekávat, že Touareg R50 bude velice dobře prodávaným vozem.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

Volkswagen Touareg R50

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek