Tuning REDAKCE

VOLVO C30 jako HS3 THOR (01.11.2006)

VOLVO C30 jako HS3 THORTUNING – Švédové mohou být na svůj výtvor pyšní. Volvo C30 se dostalo do rukou úpravci Heico Sportiv, která nelenila a vytvořila inovativní design nového hatchbacku. Ačkoliv nová řada Volva jde teprve do prodeje, světová premiéra vozu Heico HS3 Thor už probíhá. Jako první mohou vyšlechtěnou Cé 30ku vidět návštěvníci veletrhu SEMA Las Vegas v Nevadě.

Pokud Vás stejně jako mě zaujal název vozu, pak vězte, že chytré knihy hovoří o Thorovi, coby synovi Odina. Thor je silný a rychlý – a nikdy nemine možnost bojovat. Takové by mělo být i nově upravené Volvo C30 T5 od Heico Sportiv. Design vozu není extrémně změněn. Naopak se zdá, že respektuje původní linie vozu i v detailech. Změna se dotkla především lakování a interiéru. Vůz dle úpravce apeluje na nadšence, kteří řídí svůj vůz s vášní a kteří se zabývají outdoorovými aktivitami. Na projektu spolupracovala firma Burton Snowboards, takže tento model tvoří unikátní vůz, který se hodí do města i na polní cesty nebo na hory.

Dvou a půl litrové turbo pod kapotou disponuje s výkonem 300 koní. Vybaven pohonem všech čtyř kol se tak C30 těší excelentní trakci podobné vozům ve třídě offroad. Perfektní výsledek zajišťuje použití elektronického systému Haldex AWD společně s elektronickým systémem C30ky. Nově se na voze objevily speciální tlumiče, které dokázaly vůz snížit o 30 milimetrů. Pneumatiky Toyo jsou vyrobeny na zakázku pro firmu Heico a díky nezvyklému vzorku jsou vhodné i pro jízdu mimo asfaltové cesty. Litá kola Volution mají velikost osmnáct palců, pneumatiky mají bázi v modelu Toyo R888.

Heico se postaralo o agresivnější příď i záď, kterou doplňují čtyři 76 mm koncovky výfuku. Právě výfuk měl vedle modifikovaného turba, chlazení a přeprogramování ECU výrazný vliv na výkon vozu, který v sériové verzi T5 má „jen“ 218 koní. Točivý moment přitom vyrostl o celých 100 NM na celkových 420 Nm. Z nuly na stovku tak maskovaná C30ka sprintuje za 5,8 vteřin a dosahuje maximální rychlosti 210 km/h. Maximálka je elektronicky limitována.

Interiér vozu je vytvořen ve dvou odstínech kůže: šedá Alpha a černá Sapphire. Středová konzole vozu zaujme například takovým detailem jako je funkční kolébka pro iPod Nano nebo Motorola GPS.  V zavazadlovém prostoru nelze přehlédnout dva snowboardy a snowboardové vybavení.

Cena úpravy nebyla stanovena.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

VOLVO C30 jako HS3 THOR

 

VOLVO C30 jako HS3 THOR

 

VOLVO C30 jako HS3 THOR

 

VOLVO C30 jako HS3 THOR

 

VOLVO C30 jako HS3 THOR

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek