Tuning REDAKCE

Volvo P1800 se vrací (30.08.2013)

NOVINKY – Volvo představí na frankfurtském autosalonu v září nový koncept s názvem Concept Coupe. Vůz, který v letech 1961 – 1973, tedy model P1800, oslňoval evropské silnice má údajně velké šance na sériovou výrobu. Když se navíc podíváme do interiéru, můžeme předpokládat, že se toho v sériové verzi příliš nezmění.

„Je to vůz, který reflektuje jasný designerský rukopis automobilky. Model P1800 je ikonické Volvo, které jsme znovu postavili kvůli krásným tvarům a detailům. I přesto, že jsme zachovali elementy z P1800, a to jak v exteriéru, tak v interiéru, stále se nejedná o retro. Využíváme propojení se slavnou minulostí a vytváříme budoucnost, ve které ale každý Volvo pozná. A tato cesta začíná právě novým konceptem,“ sděluje tiskový mluvčí Volva v tiskové zprávě.

Vůz by měl mít pouze dvě sedadla, ačkoliv prostor vzadu by mohl sloužit jako nouzové sedadlo (nedovedeme si představit, že by se tam jakýkoliv dospělý člověk vešel). Interiér je vyveden ve futuristickém designu, není zde ovšem těžké si představit, jak bude vypadat sériová verze. Velmi atraktivní jsou ručně vyráběné elementy v podobě madel ve dveřích nebo hlavice řadicí páky.

Pod kapotou bychom se mohli dočkat dvoulitrového benzínového Drive-E agregátu, který bude pohánět přední kola. Elektrický motor bude pohánět zadní nápravu. Hybridní systém má celkový výkon 400 koní.

Exteriér vozu by měl napovídat designový jazyk budoucích Volv. Podle všeho se už s podobnými tvary setkáme u připravovaného modelu XC90, ten bude představen příští rok.

Jestli se bude Volvo P1800 vyrábět, zatím rozhodnuto definitivně nebylo. Automobilka čeká na reakce návštěvníků autosalonu ve Frankfurtu.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

 

Volvo P1800 se vrací

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek