Tuning REDAKCE

Volvo S60 Concept (16.12.2008)

NOVINKY – Zdá se, že Volvo je vždy o krok napřed. Ačkoliv to zákazníci nijak nerespektují, Volvo je jedním z nejvíce inovativních vozů na světě. Technologie střídá technologii a švédská automobilka klade největší důraz na bezpečnost. A to jak posádky, tak chodců a dalších účastníků silničního provozu. Nyní se automobilka hodlá prezentovat na autosalonu v Detroitu novinkou, konceptem S60.

Na první pohled je koncept S60 evolucí současné verze. Navíc také ukazuje, že Volvo nemusí dělat jen konzervativní vozy. Po uvedení na trh malého modelu C30 se snaží Volvo nabízet stále osobitější vozy. S60 nebude jiná. V konceptu má netradičně řešené otevírání zadních dveří. Z profilu vypadá vůz díky splývající zádi jako kupé, přesto si zachovává prvky sedanu střední třídy a pro současné majitele modelu S60 může jít jen o evoluční krok napřed.

Nová jsou světla a neznalé oko zaujme asi nejvíce důmyslná prosklená střecha. Absence B-sloupku umožní pasažérům jednodušší nastupování. Interiér je potom pastvou pro oči. Tak jako většina konceptů jiných značek, také koncept S60 využívá nejmodernějších technologií a prvků. S většinou z nich se tradičně v sériové verzi nesetkáme.

Zajímavostí jsou pak bezpečnostní systémy. Nechybí kamera, radar a kontrolní jednotka. Tyto systémy zaručují zpomalení v nejpodstatnějších momentech, tedy na přechodech a při dojíždění automobilů v koloně.

Pod kapotou konceptu je GTDi agregát. Jde o benzínový přeplňovaný motor s výkonem 179 koní. Tento motor dokáže produkovat emise CO2 pod 120 g/km.

Více informací se dočkáme po zahájení Detroit Motor Show v lednu. Fotogalerii naleznete ZDE.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Volvo S60 Concept

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek