Tuning REDAKCE

Vše o nové Škodě Superb (07.03.2008)

Vše o nové Škodě SuperbNOVINKY – Škoda Superb v druhé generaci posunuje mínění o českých vozech opět mnohem dál. Sedan střední třídy má všech pět p pro to, aby uspěl. Stačí se podívat na nezaměnitelné rysy mladoboleslavské přídě a patriotismus smíchný s uznáním německé podpory zahltí každého Čecha. I když už nebude Superb největší v dané třídě, rozhodně bude mít respekt díky pojetí a zajímavých nápadů.  Vůz je dlouhý 4,8 metru, čímž dokazuje zvětšení o 35 milimetrů. Na první pohled se však designově spolu příď se zádí perou.

Superb je prvním vozem na světě, který v sobě kombinuje vlastnosti sedanu a liftbacku. Liftback je přece také sedan, namítnete, ale sedanu se otevírá pouze zadní víko kufru, a to bez zadního okna. Liftbacku se otevírá celá záď i s oknem. Superb umí oboje a zůstane jediným, neboť si tento nápad nechali u Škodovky patentovat.

Nová generace se objeví se třemi benzínovými a třemi dieselovými motory.

Benzínové motory:

1,4 TSI – výkon 125 koní, točivý moment 200 Nm, z nuly na stovku zrychluje za 10,5 vteřin, maximální rychlost je 201 km/h, spotřeba 6,6 litrů.

1,8 TSI – výkon 160 koní, točivý moment 250 Nm, z nuly na stovku zrychluje za 8,6 vteřin, maximální rychlost je 222 km/h, spotřeba 7,6 litrů.

3,6 FSI 4x4 – výkon 260 koní, točivý moment 350 Nm, z nuly na stovku zrychluje za 6,5 vteřin, maximální rychlost je 250 km/h, spotřeba 10 litrů.

Naftové motory:

1,9 TDI – výkon 105 koní, točivý moment 250 Nm, z nuly na stovku zrychluje za 12,5 vteřin, maximální rychlost je 190 km/h, spotřeba 5,7 litrů.

2,0 TDI PD – výkon 140 koní, točivý moment 320 Nm, z nuly na stovku zrychluje za 10,2 vteřin, maximální rychlost je 207 km/h, spotřeba 5,9 litrů.

2,0 TDI common-rail – výkon 170 koní, točivý moment 350 Nm, z nuly na stovku zrychluje za 8,8 vteřin, maximální rychlost je 222 km/h, spotřeba 6 litrů.

V základě benzínových vozů bude vždy šestistupňová manuální převodovka, u modelu 1,8 TSi budou mít možnost zákazníci objednávat sedmistupňovou automatickou převodovku DSG. Nejvýkonnější verze s 3,6 litrovým agregátem bude mít převodovku DSG již v základu. U dieselových variant se setkáme s pětistupňovou a šestistupňovou manuální převodovkou.

Nastavení bezpečnostních prvků bude reprezentovat řada airbagů včetně zadních bočních airbagů a kolenního airbagu. V interiéru se můžeme těšit na inovované pojetí, ve kterém nechybí nový cockpit a zejmén pak navigace Colombos s 30GB pevným diskem, čtečkou karet a měničem na 6 CD.

Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek