Tuning REDAKCE

Vše o Porsche Panamera (18.07.2008)

Vše o Porsche PanameraNOVINKY - Porsche Panamera je očekávaným modelem pro rok 2009. Server Motorauthority.com představil nový obrázek počítačové fotografie nového modelu, který se liší od klasických sportovních vozů čtyřmi dveřmi a zajímavým prostorem pro zavazadla. Poprvé si tak budou moci manažeři velkých firem, kteří mohou mít pouze vozy se čtveřicí nebo pěticí dveří, pořídit sportovní Porsche, které není tak obrovské jako Cayenne.

Podle všeho se nová Panamera zařadí do segmentu Mercedesu třídy S. Je to logické, půjde o luxusní sportovní vůz, který je vlastně sedanem. Ačkoliv na první pohled (ať už na fotografii nebo ve videu) vypadá Panamera relativně malá, měří téměř pět metrů a vůz vybavený 4,8 litrovým osmiválcem bude vážit skoro 2 tuny.

Zákazníci budou moci vybírat ze třech motorových variant. První variantou bude 3,6 litrový šestiválec s výkonem 300 koní, druhou 4,8 litrový osmiválec s výkonem 405 koní a vrcholovým modelem bude 4,8 litrový turbo osmiválec s výkonem 520 koní. Nejsilnější varianta pojede maximální rychlostí 300 km/h, základní šestiválec požene Panameru až k maximálce 250 km/h.

Podle dostupných informací se časem můžeme těšit na hybridní model s 3,6 litrovým motorem, kterému bude sekundovat elektrický motor o výkonu 110 koní.

Základní cena modelu bude začínat na částce 80 tisíc euro. Nejsilnější varianta vyjde zájemce na 125 tisíc euro. Automobilka by chtěla prodat ročně alespoň 30 tisíc vozů Panamera. Prodávat se začne na začátku roku 2009, ale pouze modely s osmiválcem pod kapotou.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

 

Vše o Porsche Panamera

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek