Tuning REDAKCE

VW Bulli prý dostane zelenou (15.08.2011)

NOVINKY – Volkswagen Bus nové generace je asi nejstarší stále zvažovaný koncept na světě. Přes deset let se objevuje na autosalonech s příslibem, že se bude vyrábět. Už v roce 2007 automobilka zveřejnila, že půjde do výroby, model se ale do výrobních plánů nedostal. Na začátku března jsme informovali o konceptu Bulli, o kterém se zase nyní hovoří, že půjde do výroby. Vidět jsme ho mohli v Ženevě. Pokud tentokrát Volkswagen neklame, pak bychom se s nástupcem legendárního Busu mohli setkat už na konci roku 2013.

Plně elektrický koncept nabídne dojezd na vzdálenost 300 km na jedno nabití. Jeho výkon má být 85 kW, který bude stačit k tomu, aby maximální rychlost dosáhla na 140km/h. Z nuly na stovku bude sprintovat za 11,5 vteřin. Ekologové se ještě radovat ale úplně nemusí, automobilka počítá s benzínovými i naftovými variantami. V takovém případě ovšem půjde o nízko objemové čtyřválec mezi 1,0 a 1,4 litry. V případě elektrického modelu podle Volkswagenu plné nabití nebude na nabíjecích stanicích trvat déle než hodinu.

Malý mikrobus, který má 3,99 metrů délky, 1,75 metrů šířky a 1,70 metrů výšky, zachránil zájem o studii v Ženevě. Díky ní údajně vedení automobilky přehodnotilo své plány a uvažuje o zařazení Bulliho do výrobního programu.

Částečně za to může i kladné přijetí nového Brouka, který stejně jako Bus patří mezi legendy automobilky. Stejně jako Brouk by se Bulli vyráběl v závodě Volkswagenu v Pueble v Mexiku. S novým Broukem by sdílel řadu komponentů. V základní variantě by tak disponoval šesti místy pro pasažéry s nákladovým prostorem o objemu 370 litrů. V případě menšího počtu cestujících by šlo tento objem zvětšit sklopením zadních sedadel na 1600 litrů. Stejně jako kdysi u legendárního busíku, by i zde šla sklopit sedadla a upravit je pro prostor na spaní.

Šéf designu, Walter da Silva, řekl Autocaru, že i když ve výrobním plánu není místo pro další MPV, je si jistý, že nakonec se vůz v sériové verzi objeví.

Posviťte si na cestu XENON žárovkami HID-II.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

VW Bulli prý dostane zelenou

 

VW Bulli prý dostane zelenou

 

VW Bulli prý dostane zelenou

 

VW Bulli prý dostane zelenou

 

VW Bulli prý dostane zelenou

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek