Tuning REDAKCE

VW Eco-Racer: nová hračka? (21.10.2005)

Automobilový trh je přesycený koncepty a pro orientaci v novinkách je důležitá výborná pamět a logické uvažování. Lupo TDI 3L je nenávratně pryč a VW přemýšlí nad tím, s jakým dalším modelem na trh přijít. Úsporné vozy jsou žádány, a když navíc uvážíme obrovský zájem o všechno, co jen trochu vypadá sportovně, pak není divu, že se na Tokyo Motor Show objevil kousek nazvaný Eco-Racer. Nový sportovní vůz s úspornou hodnotou.

Eco-Racer je zatím pouze pracovní název, ale jde o variabilní kupé, roadster a speedster v jednom. Vůz je dlouhý 3,77 metrů, 1,74 metrů široký a poze 1,21 metru vysoký. Stojí na sedmnáctipalcových kolech s pneumatikami o rozměrech 175/55 ve předu a 225/45 v zadu. Rozvor 2,48 metru. Už tyto hodnoty jsou zajímavé. A to nejsme na konci. Auto je totiž složeno z několika důležitých dílů, které nemají šanci se dostat do výroby. Ale nepředbíhejme.

Pokud se vám vůz nelíbí jako kupé, stačí sundat jeho velkou střechu. Máte z něj targu. Naprosto výjimečné je sejmutí předního skla, ze kterého zbyde jen nízký kryt proti větru. Co víc si přát?

Interiér je vyveden v moderním retrostylu.

Pod kapotou /zadní/ je 1,5 litrový turbodiesel s výkonem 136 koníků. Váha vozu je necelých 850 kg, což umožňuje vozu zvládnout stovku za 6,3 vteřiny a maximálku si udržet na 230 km/h. Navíc motor splňuje podmínky Euro5.

A špatná zpráva na konec. Eco-Racer je prototyp a prototypem zůstane. Pro sériovou výrobu by byl moc drahý. Nikde ale není psáno, že se s něčím podobným nesetkáme. Cesty automobilového trhu jsou přece nevyzpytatelné.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto Archiv

 

VW ECO  Pár obrázků vozu VW Eco

VW ECO VW ECO VW ECO
 
VW ECO VW ECO VW ECO
 
VW ECO VW ECO VW ECO
 
VW ECO


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek