Tuning REDAKCE

VW Golf III Green Look (16.07.2004)

loga/autoklubGolf III: Precizní mazlíček

Tunerovo srdce bývá někdy natolik divoké, že absolutně neposlouchá rady ostatních a nevkusně ověšuje svůj vůz harampádím z benzínových stanic. Petr se však vydal tou správnou cestou a svůj vůz precizně upravil dle svého nejlepšího svědomí. Nelze ho přehlédnout. Mezi tisíci vozy typu Volkswagen Golf se tento třetí řady vyjímá na piedestalu jednoduchého a efektního tuningu. Zelená barva Kawasaki a dokonalé zpracování je tím, čím by tuning měl být. Hezkou podívanou a obdivem.

Petr je jedním z těch tunerů, kteří nejezdí bezhlavě v davu a vědí, proč do svého vozu investovali takové jmění. Nebude se zbytečně prohánět po okreskách nepřiměřenou rychlostí, už proto, že chce být viděn a pak také díky jeho spojlerům a nízké světlé výšce vozu.

Tohoto golfa mohli vidět účastníci podzimního Renocar Tuning srazu minulý rok. To byl ještě ve tmavě fialové metalíze. Během zimních večerů se vůz postupně měnil k nepoznání a v únoru se VW Golf III vrátil z laku. Zelená barva Kawasaki. Pravděpodobně hezčí než jakémkoliv jiném autě. V kontrastu s litými koly Brock B1 o rozměrech šestnácti palců s pneumatikami Toyo Proxes T1-S 215/40 16 vypadá Golf naprosto kompaktně a přichází na scénu ruku v ruce s tvrzením „v jednoduchosti je krása“.


Golfu dominují spojlery Gladiator od SEIDL Tuning a efektní jsou i Rieger prahy. Aby vše zapadalo do sebe, nechal Petr vytáhnout blatníky a zavařil zadní dveře nad SPZkou. Stejný efekt najdeme i na klikách dveří a zavaření do poloviny vydutě pro lepší uchycení kliky. Nyní se dá Golf otevírat pouze spodním uchycením. Kapota se dočkala zamračení a kompaktně sedly na dveře zpětná zrcátka Mattig. Čirá optika ála VW Golf IV vdechla trojkovému Golfu nový život a i zadní světla od FK Automotive vytváří dobrý dojem.

Ze zadního spojleru se derou na denní světlo dvě koncovky výfuku Laityng na levé i pravé straně vozu a kupodivu jsou obě funkční.

Interiéru věnoval Petr také nemalou pozornost a opět zvolil decentní přístup. Původně bílý stropní tapecírunk nahradila černá, která ztemnila interiér o několik procent. Kliky dveří, zapalovač, ovládání topení nebo rámeček stropního světla se dočkal pochromování a tyto detaily tak velice korespondují s řadící pákou Victor, která je také v chromu. Budíky si Petr obstaral z modelu GT.

Muziku zajišťuje autorádio Sony s výkonem 4x52W posílen 400W zesilovačem Mac Audio. Subwoofer v kufru nalezneme od stejné značky.


Tento Golf má ve svých útrobách benzínový 1.8 litrový agregát s řídící jednotkou z Gtíčka. Otevřený vzduchový filtr Green si našel v prostoru motoru své místo. Vůz disponuje 90 koňmi a maximálkou kolem 200 km/h.

Petr neuvažuje o velkých změnách na svém voze. Pouze změnu v oblasti zadních světel. O svém nápadu nechce informovat veřejnost, ale potvrzujeme, že tato změna bude velice zajímavá a jistě najde své pokračovatele. Přední partie by se měly dočkat také změn, ale opět je i tato část zahalena tajemstvím.


Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku VW Golf III Green Look

     
     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek