Tuning REDAKCE

VW Passat B7 odhalen (01.10.2010)

NOVINKY – Volkswagen Passat patří přesně do té skupiny vozů, které si vybírají evropští zákazníci pro dobrou pověst. Nevadí jim, že podobných vozů jezdí stovky. Passat je jistota všech středních a malých podnikatelů a často i manažerů, kteří nedají přednost Audi nebo BMW. Volkswagen odhalil nový Passat B7 a na první pohled se vrací k osvědčenému vzhledu B5.

Na první pohled by mnozí řekli, že Passat je jen po faceliftu, nicméně vedle současného modelu se toho opravdu hodně změnilo. Velikostně je na tom stejně, i když je o čtyři milimetry větší, nicméně stále má ty správné rozměry 4 769mm délky, 1 820mm šířky a 1 474mm výšky. Největší změnou prošla příď. Tam se dočkáme atraktivní masky chladiče a naprosto nových světel v současném stylu všech VW. Ostřejší linie můžeme pozorovat všude.

V interiéru naopak mnoho změn není. Respektive na první pohled. Přesto je přístrojovka vylepšená a nabízí například nové hodiny. Zde se ale revoluce nekoná. Mnohem zajímavější je to pod kapotou.

Podle všeho bude nejzajímavější alternativou 1,6 litrové TDI BlueMotion. Výkon 105 koní doprovází nízká produkce emisí CO2 a spotřeba. V nabídce jsou ale i dva další turbodiesely s výkony 140 a 170 koní.  Benzínovou variantu zastoupí 1,4 litrové TSI s výkonem 122 koní, 1,8 litrové TSI se 160 koňmi nebo 2,0 litrové TSI s výkonem 210 koní. Nejsilnější variantou bude 3,6 litrový šestiválec o výkonu 300 koní.

Nové technologie zastoupí automatický brzdný systém, který bude kontrolovat vzdálenost mezi překážkami při jíždě 30 km v hodině. Nebude chybět start a stop a dnes již povinná výbava v podobě ABS či ESP.

Nový Passat se začne prodávat na začátku roku 2011. Cena bude zveřejněna pravděpodobně na konci tohoto roku.

Nezapomeňte, že od 1.1.2011 musíte mít novou autolékárničku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

VW Passat B7 odhalen

VW Passat B7 odhalen

VW Passat B7 odhalen

VW Passat B7 odhalen

VW Passat B7 odhalen

VW Passat B7 odhalen

VW Passat B7 odhalen

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek