Tuning REDAKCE

VW připravuje druhý New Beetle (13.10.2010)

NOVINKY – Volkswagen New Beetle byl prvním z éry retro vozů, který se na světovém automobilovém trhu objevil. Volkswagen si nedal moc práci s interiérem a kvalitou materiálů. V kvalitě ho předběhli jak BMW s Mini Cooperem, tak Fiat s modelem 500. Nyní se ale New Beetle vrátí a podle prvních fotografií z testování půjde o velmi zajímavé auto. Internetový magazín Windingroad.com už fotografie má.

Když se podíváme poprvé na nového Brouka, zjistíme, že je vlastně pořád skoro stejný, jen se jeho karoserie změnila v cosi jako kupé. Jakoby něco měl automobil z Chrysleru Crossfire nebo Porsche 356. Je to retro kupé. Volkswagen si je vědom, že v sázce je vše a nový New Beetle se postaví velmi silné konkurenci. Možná je myšlení udělat Brouka mnohem atraktivnějšího správné. Jsme si ale jisti, že to zvedne i cenu, která je v případě Fiat 500 někde kolem 300 tisíc a Mini Cooperu 400 tisíc. Pokud nás paměť neklame, New Beetle byl až za hranicí 700 tisíc korun. Aby mohl New Beetle oslovit nové zákazníky cena by měla být někde pod 600 tisíc korun.

Co se týče pohonů, chystá Volkswagen agregáty, které využívá u modelů Golf a Jetta. Těšit se můžeme i na 210 koňové dvoulitrové turbo. Chybět nebudou ani oblíbené naftové motory.

Volkswagen neprozradil, kde bude mít New Beetle premiéru. Můžeme ho ale očekávat v listopadu na autosalonu v Los Angeles, v lednu v Detroitu nebo v březnu v Ženevě.

Připoutejte se k silnici s podvozky KONI.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

VW připravuje druhý New Beetle

VW připravuje druhý New Beetle

VW připravuje druhý New Beetle

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek