Tuning REDAKCE

VW Taigun jako Up! Crossover (24.10.2012)

NOVINKY – Volkswagen představuje na Sao Paulo International Motor Show novinku v podobě konceptu Taigun. Vůz, který má být reprezentantem značky v segmentu kompaktních SUV je podle odborníků příliš sériový na to, aby šlo jen o koncept. Název konceptu není ničím jiným, než anagramem jména jiného vozu automobilky, a to Tiguan. Na českých webech se již rozpoutala diskuse o tom, že Taigun bude základem pro další českou škodovku. Nikdo z VW bohužel tuto informaci nepotvrzuje, ale ani nevyvrací.

Taigun má na délku 3,86 metrů. Šířka je 1,72 metrů a výška 1,57 metrů. Je tedy nejen mnohem menší než Tiguan, ale také například městský urbanistický povoz Juke od Nissanu. Taigun ovšem ale bude pořád větší než model Up!, rozvor kol je o delší o padesát milimetrů.

V interiéru bychom se mohli těšit na místo pro čtyři cestující a zavazadlový prostor o objemu 280 litrů. Ten by se zvětšil sklopením sedadel na 987 litrů.

Výrobce hovoří o tom, že by malý crossover mohl hostit stejné motory, jaké nabízí Up!. Tedy v zásadě jednolitrový tříválec  s přímým vstřikováním a turbem o výkonu 110 koní. Šestistupňová převodovka v konceptu přenáší pohon na přední kola.

VW v Sao Paulo prozradilo, že Taigun bude vážit pouhých 985 kilogramů. Z nuly na stovku tak s jednolitrovým motorem pod kapotou dokáže sprintovat za 9,2 vteřin. Maximální rychlost činí 186 km/h. Kombinovaná spotřeba je 4,5l / 100km.

Na fotografiích můžeme vidět verzi stojící na sedmnácti palcových kolech. Výrobce slibuje ESC, tedy elektronickou stabilizaci v základu. Interiér vychází z jednoduchého pojetí vozů Up!. I když Taigun dostane od vedení Volkswagenu zelenou, na trhu se objeví nejdříve za dva až tři roky.

Nebrzděte nadoraz - brzdové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

 

VW Taigun jako Up! Crossover

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek