Tuning REDAKCE

Vytuňte si sekačku na trávu (07.12.2009)

TUNING – V Guinnessově knize rekordů najdeme rekord Boba Clevelanda z USA, který upravil svou sekačku na trávu a zajel s ní rychlostí 130 km/h. Nyní se objevila partička Britů v čele se Stephenem Vokinsem, která chce tento rekord pokořit a dosáhnout rychlosti minimálně 160 km/h. O své štěstí se pokusí s modelem Countax v únoru příštího roku.

„Vděl jsem video Boba Clevelanda na YouTube, jak dosáhl rekordu 80,792 mil za hodin na solných jezerech v Bonneville. Byl jsem dojat jeho výkonem, nicméně s naším týmem si jsme jisti, že dokážeme zlomit rychlost sta mil za hodinu,“ řekl Vokins. „Je to neobyčejný rekord. Postavte sekačku schopnou takové rychlosti, když má jen tři rychlosti a je určená především k tomu, aby sekala trávu na vaší zahradě. Podle pravidel to navíc stále musí být sekačka schopná sekat trávu. Musí být schopna zastavit z vysoké rychlosti, upravit ale můžeme aerodynamiku. Tam když ale uděláme chybu, může se celá sekačka vznést do vzduchu s katastrofálními následky,“ dodal Vokins.

Modifikovanou sekačku uvidíme na Pendine Sands 27. února příštího roku. Za volant si sedne Don Wales. Podle oficiálních pravidel Guinnessovy knihy rekordů musí být opravdu sekačka naprosto funkční pro své praktické účely, zároveň musí být rozeznatelný výrobce a většina dílů na sekačce musí být původních. Další podmínkou je, že v den stanovení rekordu musí také ukázat, jak seče trávu.

Za několik týdnů se tak možná  můžeme těšit na nové video nového rekordmana. Zatím mrkněte na video Boba Clevelanda.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Vytuňte si sekačku na trávu

 

Vytuňte si sekačku na trávu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek