Tuning REDAKCE

Z4 M Coupé od Hamanna (20.10.2006)

Z4 M Coupé od HamannaTUNING – Kupátko Z4 se má čile k světu a tuningový úpravce Hamann dokazuje, že ostré linie nového BMW se dají zvýraznit pro maximální pocit dravce na silnici. Kompletní aerodynamický kit, zvýšení výkonu a nová alu kola jsou jen částí zásahu německé firmy Hamann do vozu, který má velké ambice vzít na paškál Porsche Cayman.

Z4 kupé je jedním z nejdůležitějších sportovních vozů současnosti a ve verzi M nabízí dokonalé vlastnosti, které nemohou být kritizovány. Ačkoliv se automobilové recenze shodují, že BMW Z4 coupé je jedinečné auto, vždy se dá něco vylepšit a Hamann se postavil této výzvě víc než jen statečně.

Nové aerodynamické komponenty představují přední spojler hostící mlhová světla, boční prahy jsou mnohem příjemnější oku než předchozí z originálního pojení Chrise Banglea a v neposlední řadě je nutno zmínit zadní spojler a křídlo. Střešní spojler prodlužuje linii střechy a z profilu zajišťuje ještě sportovnější střih celé karoserie.

Maximálka sériového modelu se zastaví kvůli elektronickému omezení na rychlosti 250 km/h. Hamann si pohrál s elektronikou a vykouzlil z vozu maximální rychlost 273 km/h. Výkon byl zvýšen o patnáct koní přeprogramováním systému a točivý moment byl zvýšen o 20 Nm. O dokonalý zvuk se pak stará nový tlumič se čtyřmi 76 milimetrovými koncovkami.

Vůz je snížen o 25 milimetrů a obouvá devatenácti a dvaceti palcová kola PG3. Další změna se odehrála v interiéru, který se dočkal hliníkových doplňků a karbonového setu. Hamann je upraván pouze na modelu M Coupé.
Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodopnlky.cz
Foto: Archiv

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek