Tuning REDAKCE

Z4 M Coupé od Hamanna (20.10.2006)

Z4 M Coupé od HamannaTUNING – Kupátko Z4 se má čile k světu a tuningový úpravce Hamann dokazuje, že ostré linie nového BMW se dají zvýraznit pro maximální pocit dravce na silnici. Kompletní aerodynamický kit, zvýšení výkonu a nová alu kola jsou jen částí zásahu německé firmy Hamann do vozu, který má velké ambice vzít na paškál Porsche Cayman.

Z4 kupé je jedním z nejdůležitějších sportovních vozů současnosti a ve verzi M nabízí dokonalé vlastnosti, které nemohou být kritizovány. Ačkoliv se automobilové recenze shodují, že BMW Z4 coupé je jedinečné auto, vždy se dá něco vylepšit a Hamann se postavil této výzvě víc než jen statečně.

Nové aerodynamické komponenty představují přední spojler hostící mlhová světla, boční prahy jsou mnohem příjemnější oku než předchozí z originálního pojení Chrise Banglea a v neposlední řadě je nutno zmínit zadní spojler a křídlo. Střešní spojler prodlužuje linii střechy a z profilu zajišťuje ještě sportovnější střih celé karoserie.

Maximálka sériového modelu se zastaví kvůli elektronickému omezení na rychlosti 250 km/h. Hamann si pohrál s elektronikou a vykouzlil z vozu maximální rychlost 273 km/h. Výkon byl zvýšen o patnáct koní přeprogramováním systému a točivý moment byl zvýšen o 20 Nm. O dokonalý zvuk se pak stará nový tlumič se čtyřmi 76 milimetrovými koncovkami.

Vůz je snížen o 25 milimetrů a obouvá devatenácti a dvaceti palcová kola PG3. Další změna se odehrála v interiéru, který se dočkal hliníkových doplňků a karbonového setu. Hamann je upraván pouze na modelu M Coupé.
Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodopnlky.cz
Foto: Archiv

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

Z4 M Coupé od Hamanna

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek