Tuning REDAKCE

Zagato TZ3 Stradale (29.04.2011)

TUNING – Italský design se vrací na silnice a překvapuje smyslnými liniemi a ušlechtilým zpracováním. Pryč jsou doby, kdy se mezi lidmi hovořilo o tom, že Alfy jsou nejhorší auta. Giulietta, Mito nebo všechny deriváty 159ky jsou toho důkazem. Nyní se na scénu chystá vstoupit důležité jméno: Zagato! Velmi silné a velmi krásné vozy budou mít nástupce v podobě modelu Zagato TZ3 Stradale!

Vůz je postaven na základně Dodge Viper ACR. Je tedy nasnadě otázka, zda se Fiat nyní v bratrském svazku s Chryslerem nechystá připravit velmi výkonnou Alfu Romeo se jménem Zagato. Takovou možnost by jistě ocenilo i designérské studio, ve kterém poslední model TZ3 Stradale vznikl.

Nutno říci, že Dodge Viper ACR má pod kapotou 8,4 litrový desetiválec o výkonu 600 koní. Co udělá takový výkon s karbonovým tělem netradičně svalnatého Itala? Podle dostupných informací to bude moci zjistit devět zákazníků. První vůz již byl dodán do Ameriky sběrateli Ericu Kingovi, který Zagata sbírá.  TZ3 Stradale číslo 2 a 3 budou doručeny do Japonska a do Evropy. Všechny budou vyvedeny v třešňové barvě.

Setkat se s takovým unikátem bude velmi těžké, nicméně diskuse v zákulisí hovoří o sportovní vlajkové lodi Alfy Romeo celkem přesvědčivě. Přednost ovšem má luxusní limuzína, která bude nástupcem modelu 166. Pak se možná dočkáme supersportu s černou zádí a milými kulatými zadními světly.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv


 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

 

Zagato TZ3 Stradale

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek