Tuning REDAKCE

Zetko od Icon TV (13.10.2004)

tuning-aktuality/13_10_2004_nissan/logo_nissan_01Zetko od Icon TV

Člověk aby pořád o něčem přemýšlel. Věčná otázka, až jednou budu mít prachy, za co bych je utratil? A těch aut je tolik. TéTéčko není špatné, ale může si ho dnes dovolit „každej trouba“. Ferrari je pořád drahé. Porsche Boxter jde s cenou dolů, ale pořád to není ono. Chce to něco, co nikdy nezestárne. Něco, co bude dokonalého i za deset let. Jedním z takových vozů je Nissan 350 Z. A snaha odlišit se od ostatních je příkladem majitele představovaného Nissanu z roku 2003. Samozřejmě, být vice prezidentem IconTV může pomoci, ale stejně mu to ani takové auto nepomůže vytvořit nejlepší show.

Takže po rozhodnutí vytvořit showcar, který bude logem IconTV, dali členové týmu hlavy dohromady a začali přemýšlet nad přestavbou vozu, který je bude dokonale reprezentovat. Pro tento účdl byl vybrán Nissan 350Z. Už jen při pohledu na barvu vozu a styl lakování tento vůz bere dech. Barvou je totiž mixovaný PPG měděný lak s airbrushovým dokreslením, který simuluje pláty plechu s nýty.

Obvyklý interiér pochází z originálních myšlenek týmu Icon TV. Použili flockování na přístrojové desce a ve spojení dvd a audio systémem vytváří unikátní vzhled. Změna se dotkla pouze hi-fi komponentů a nového potahu již zmíněné přístrojové desky.

Exteriér vozu byl založen na silném agresivním výrazu, kterému napomáhají také dvaceti palcové disky Dazz obuté v pneumatikách Pirelli o rozměrech 345/25. Kola jsou taktéž lakována v barvě vozu. Agresivní výraz vytváří především přední spojler, který se pyšní obrovskou „tlamou“ chladiče a přísun vzduchu do motoru je zde vyřešen také otvorem v přední kapotě. Zadní spojler také neubírá na robustnosti celého vozu a obrovské křídlo pouze již doplňuje celkový výraz vozu.

Zavazadlový prostor vůz veskrze nemá, protože ho vyplňuje několik LCD obrazovek a součásti audio systému. Tento ojedinělý kousek lze vidět pouze v Californii, ale Zetek i u nás přibývá, takže se nezbývá než těšit, že někdo také trochu odvážněji zasáhne do originálního vzhledu vozu.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Nissanu 350Z

     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek