Tuning REDAKCE

Zetros – trochu velký Mercedes (28.03.2011)

NOVINKY – Model Zetros asi v klasickém nabídkovém portfoliu osobních vozů automobilky Mercedes-Benz nenajdete. Jde o užitkový vůz využívaný zejména armádou či staviteli. Nicméně oba vozy, které lze vidět na fotografiích, jsou velmi použitelnou verzí pro milovníky extrémního kempování. Vozy s pohonem všech kol byly vyrobeny pro dva velmi bohaté mongolské podnikatele, kteří jsou vášnivými lovci vlků. Oba vozy Zetros 6x6 byly doručeny svým majitelům žijícím v Ulan-bátaru.

„Dva přátelé použijí své jedinečné stroje pro delší cestu do hor Altai, kde budou lovit vlky,“ sděluje oficiální zpráva Mercedesu. Tanec s vlky tak začne s vozem, který má pod kapotou 7,2 litrový šestiválec o výkonu 326 koní. Maximální točivý moment je 1 300 Nm.

Pro představu o použitelnosti stroje uvedeme fakt, že vůz disponuje devíti stupňovou převodovkou a třemi mechanickými uzávěry diferenciálu (pro každý pár kol jeden). Pro snažší jízdu si oba podnikatelé nechali do vozu namontovat i šestistupňovou automatickou převodovku.

Přední kabina nabízí malé lůžko pro přespání řidiče, nechybí klimatizace a audio systém. Vůz je vybaven sedmi palcovým dotykovým displejem, ke kterému je připojena mimo jiné i couvací kamera.

Díky velé spotřebě paliva najdeme dvě obrovské nádrže, a to na 300 a 200 litrů. Oba dva vozy jsou na první pohled stejné, mají uvnitř místo pro čtyřkolku. S délkou 10,7 metrů, šířkou 2,7 metrů a výškou 4,2 metrů nabízí vůz velké využití nejen pro lov vlků.

Fotografie interiéru nebyly zveřejněny. Nicméně víme, že obývací část vozů je spíše luxusním hotelem než loveckou chatou. Nechybí postel, dvě televize, sedací souprava pro šest lidí a malá koupelna. Nechybí praktická kuchyňka.

Cena vozu nebyla zveřejněna.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

Zetros – trochu velký Mercedes

 

Zetros – trochu velký Mercedes

 

Zetros – trochu velký Mercedes

 

Zetros – trochu velký Mercedes

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek