Závody

FIA Truck Most (04.09.2012)

FIA Truck Most měl divákům co nabídnout

Již osmý letošní závod FIA Truck Racing Cupu hostil o víkendu severočeský Most a početné divácké obecenstvo kvitovalo zajímavou podívanou. Třešničku na dortu obstaral vítězstvím na domácí půdě David Vršecký s Buggyrou, ale neztratili se ani další Češi Frankie Vojtíšek, Adam Lacko a Michal Matějovský.

Již dvacátý jubilejní závod absolvovali v Mostě jezdci FIA Truck Racing Cupu. Na start se postavilo hned 22 trucků, ve kterých nechyběly značky MAN, Renault, Buggyra, Mercedes, ale také trochu méně známý Foden. Páteční počasí trochu vyvolalo obavy o návštěvnost, ovšem již sobota ukázala, že si vrchol sezóny na autodromu v Mostě diváci ujít nenechají. Kvalitní podívanou slibovaly i doprovodné závody Northern European formula Renault Cup a Clio Cup. Domácí diváci drželi palce především Gabriele Jílkové s formulí Renault nebo Tomáši Pekařovi, který v Clio Cupu také pěkně zabodoval.

Již první den ukázal, že si do Mostu nepřijel Antonio Albacete ze Španělska jen tak odpočinout, dalo se očekávat, že proběhne souboj o čelo klasifikace FIA Truck Racing Cupu, kde velmi malý bodový rozdíl mezi Jochenem Hahnem a Antonio Albacetem sliboval dramatickou podívanou.
První závod se nejlépe povedl Albacetemu, ale Hahn mu stále dýchal na záda, v cíli ho dělilo 0,4s.
Bronzový skončil Oestereich na Renaultu a bramborová medaile zbyla na Davida Vršeckého, čímž získal motivaci do dalších bojů. Na velmi pěkném sedmém místě dojel navrátilec Gerd Körber z Německa na trucku značky Iveco. Až dvanáctý skončil další Čech Michal Matějovský s Buggyrou.
David Vršecký dokázal v pohárovém závodě prokličkovat mezi soupeři až na první místo a diváci se skvěle bavili, nakonec ho Albacete a Manem udělal, ale i druhé místo znamenalo pro roudnickou stáj velmi pozitivní výsledek. Třetí místo pak trochu neočekávaně obsadil Dominique Lacheze z Francie na Manu ze stáje Lutze Bernaua. Další Čech Lacko s Renaultem obsadil velmi pěkné šesté místo. Smůlu měl po úvodní strkanici v retardéru Mika Mäkinen z Finska, velmi nadějné postavení na startu po štěrkové promenádě proměnil pouze v devatenácté místo. Frankie Vojtíšek s novým Manem dokončil závod na třináctém místě.
Na nedělní kvalifikaci bude nejvíce vzpomínat Němec Hahn, když porazil Albaceteho, ale také Švýcara Bösigera na Renaultu české stáje MKR. Vyhrál tak i firemní souboj s Oestreichem a Adamem Lackem. David Vršecký pak s Buggyrou skončil šestý, hned za Lackem. Vojtíšek před domácím publikem závo nedokončil a Matějovský na druhé Buggyře obsadil čtrnácté místo.
Velkým úspěchem Buggyry pak skončil nedělní pohárový závod. David Vršecký dokázal v tomto závodu zvítězit a udělal velkou radost přihlížejícím tisícovkám diváků. Po boji porazil Oestreicha na Renaultu a bronzový stupínek patřil na závěr v Mostě Gerdu Körberovi s Ivecem. Lacko dojel sedmý, Matějovský třináctý a Vojtíšek s Manem pak patnáctý. Poslední skončil trochu exotický truck Foden s jezdcem Quiretem z Francie.
Po Mostu se na čele usadil Jochen Hahn a s jednobodovým náskokem se bude klepat na čele před dotírajícím Albacetem. Třetí je zatím Oestreich, ale Lacko na něj ztrácí pouhé tři body. Závěr truckerské sezóny tak bude ještě hodně zajímavý.

Výsledky FIA Truck Most:

1.    jízda:
Albacete /E/ - MAN
Hahn /D/ - MAN
Oestreich /D/ - Renault

2.    jízda
Albacete /E/ - MAN
Vršecký /CZ/ - Buggyra
Lacheze /F/ - MAN

3.    jízda
Hahn /D/ - MAN
Albacete /E/ - MAN
Bösiger /CH/ - Renault

4.    jízda:
Vršecký /CZ/ - Buggyra
Oestrech /D/ - Renault
Körber /D/ - Iveco

Pořadí FIA Truck Racing Cupu po Mostu:

Hahn /D/ - MAN – 378
Albacete /E/ - MAN – 376
Oestreich /D/ - Renault - 235
Lacko /CZ/ - Renault - 232
Vršecký /CZ/ - Buggyra - 224
Bösiger /CH/ - Renault - 191
Lacheze /F/ - MAN - 123
Mäkinen /SF/ - MAN – 118
Janiec /F/ - Renault – 83
Körber /D/ -  Iveco – 61

Vláďa Rožánek
FIA Truck Racing Cup


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek