Závody

Interserii vyhrál Smiechowski (15.05.2012)

Interserii za souznění DTM vyhrál Polák Smiechowski

Již druhý letošní závod má za sebou Interserie, která okupuje evropské autodromy již hodně dlouho a po F1 je nejstarší závodní sérií na starém kontinentu. Po rozpačitém začátku při společném závodu na Hockenheimu s Austria F3 Cupem, se série představila po boku DTM na Lausitzringu, kde její prototypová část startovala ve Sports Car Challenge.

Na Hockenhemringu se jel společný závod s Austria F3 Cupem a v Interserii zvítězil Polák Smiechowski s formulí Renault. Druhý dojel Schoe a třetí skončil v první jízdě Kirchdoerffer z Francie na Formel Renault 2009. Druhou jízdu opět vyhrál Polák a na stupně vítězů ho doprovodili ještě Kirchdoerffer a Thomas Domin s další formulí Renault 2.0ltr.

Další dva závody se konaly na Lausitzringu, za asistence DTM a Sports Car Challenge. Účastníci 3. a 4. divize odjeli společný závod se Sports Car Challenge, a po několika letech se série předvedly ve společném klání, což prospělo oběma. Interserie přispěla SCC hned pěti prototypy a Interserie se také předvedla při DTM se sedmnácti vozy na startu. Ve třetí divizi zvítězil Lars Erichson, před Boederem z Holandska, kteří oba startovali na strojích Saker Turbo. V divizi čtvrté se pozlatil Pfeiffer na Ligieru, když Bernd na PRC Opel závod nedokončil a ve druhé jízdě si to vynahradil a Pfeiffera porazil.
Velmi zajímavý start předvedl matador Manfred Kuhn s historickým Reynardem 873 BMW 2.0. Jeho nejvyšší rychlost na topspeed překvapila mnoho jezdců s mladším rodokmenem. Jeho motor BMW ze sebe vydal úctyhodných 235Km/h. Ovšem pořadí kraloval Polák Smiechowski na formuli Renault. Zvítězil před Thomasem Warkenem na Dallara F3 a Berndem Suckowem s Tattusem Renault. Šestý René Reinert s formulí Renault získával zkušenosti pro FIA závody kamionů, které se jely o tomto víkendu v Turecku na okruhu v Instanbulu. Topspeed mnoho nepomohla Kuhnovi, skončil i přes svůj dost pokročilý věk na deváté příčce a předvedl, že ještě nepatří do starého železa a dokáže pojet i mnohem mladší vozy i jezdce. Startovali i Estonci Annus a Kiisa, ovšem bez výraznějšího úspěchu, snad příště. Opravdovou bitvu předvedli hlavně Warken a Warnecke.

Druhý závod vyhrál jezdec Thomas Warken na Dallara Opel F3. Druhé místo patřilo Smiechowskému na Renaultu a bronzový stupínek obsadil Němec Bertsch na dalším voze formule Renault. Kuhn se polepšil a dojel pátý, těsně před Reinertem s Tattusem Renault a dvojicí Dallar F3 Opel v podání Germana s Sylvaina Warneckeho z Francie. Frank Nowak si moc nezajezdil, když během víkendu nedokončil ani jeden ze závodů. Další závod čeká jezdce Interserie na rakouském RedBullRingu již tento víkend, a to už budou moci startovat i silné formule.Výsledky Interserie Hockenheim:

1. jízda
Smiechowski (PL) – Formel Renault 2009
Scho (D) – Formel Renault 2.0
Kirchdoerffer (FR) – Formel Renault 2009


2. jízda
Smiechowski (PL) – Formel Renault 2009
Kirchdoerffer (FR) – Formel Renault 2009
Domin (D) – Formel Renault 2.0

Výsledky Interserie DTM Lausitzring:

1. jízda
Smiechowski (PL) -Formel Renault 2009
Warken (D) – Dallara Opel F3
Suckow (D) – Formel Renault 2.0
Scho (D) – Formel Renault 2.0
Warnecke (FR) – Dallara Opel F3
Reinert (D) – Formel Renault 2.0


2. jízda
Warken (D) – Dallara Opel F3
Smiechowski (PL) -Formel Renault 2009
Bertsch (D) – Formel Renault 2.0
Suckow (D) – Formel Renault 2.0
Kuhn (D) – Reynard BMW 2.0
Reinert (D) – Formel Renault 2.0

Vláďa Rožánek
Interserie Sprint Challenge 2012

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek