Závody

Interserii vyhrál Smiechowski (15.05.2012)

Interserii za souznění DTM vyhrál Polák Smiechowski

Již druhý letošní závod má za sebou Interserie, která okupuje evropské autodromy již hodně dlouho a po F1 je nejstarší závodní sérií na starém kontinentu. Po rozpačitém začátku při společném závodu na Hockenheimu s Austria F3 Cupem, se série představila po boku DTM na Lausitzringu, kde její prototypová část startovala ve Sports Car Challenge.

Na Hockenhemringu se jel společný závod s Austria F3 Cupem a v Interserii zvítězil Polák Smiechowski s formulí Renault. Druhý dojel Schoe a třetí skončil v první jízdě Kirchdoerffer z Francie na Formel Renault 2009. Druhou jízdu opět vyhrál Polák a na stupně vítězů ho doprovodili ještě Kirchdoerffer a Thomas Domin s další formulí Renault 2.0ltr.

Další dva závody se konaly na Lausitzringu, za asistence DTM a Sports Car Challenge. Účastníci 3. a 4. divize odjeli společný závod se Sports Car Challenge, a po několika letech se série předvedly ve společném klání, což prospělo oběma. Interserie přispěla SCC hned pěti prototypy a Interserie se také předvedla při DTM se sedmnácti vozy na startu. Ve třetí divizi zvítězil Lars Erichson, před Boederem z Holandska, kteří oba startovali na strojích Saker Turbo. V divizi čtvrté se pozlatil Pfeiffer na Ligieru, když Bernd na PRC Opel závod nedokončil a ve druhé jízdě si to vynahradil a Pfeiffera porazil.
Velmi zajímavý start předvedl matador Manfred Kuhn s historickým Reynardem 873 BMW 2.0. Jeho nejvyšší rychlost na topspeed překvapila mnoho jezdců s mladším rodokmenem. Jeho motor BMW ze sebe vydal úctyhodných 235Km/h. Ovšem pořadí kraloval Polák Smiechowski na formuli Renault. Zvítězil před Thomasem Warkenem na Dallara F3 a Berndem Suckowem s Tattusem Renault. Šestý René Reinert s formulí Renault získával zkušenosti pro FIA závody kamionů, které se jely o tomto víkendu v Turecku na okruhu v Instanbulu. Topspeed mnoho nepomohla Kuhnovi, skončil i přes svůj dost pokročilý věk na deváté příčce a předvedl, že ještě nepatří do starého železa a dokáže pojet i mnohem mladší vozy i jezdce. Startovali i Estonci Annus a Kiisa, ovšem bez výraznějšího úspěchu, snad příště. Opravdovou bitvu předvedli hlavně Warken a Warnecke.

Druhý závod vyhrál jezdec Thomas Warken na Dallara Opel F3. Druhé místo patřilo Smiechowskému na Renaultu a bronzový stupínek obsadil Němec Bertsch na dalším voze formule Renault. Kuhn se polepšil a dojel pátý, těsně před Reinertem s Tattusem Renault a dvojicí Dallar F3 Opel v podání Germana s Sylvaina Warneckeho z Francie. Frank Nowak si moc nezajezdil, když během víkendu nedokončil ani jeden ze závodů. Další závod čeká jezdce Interserie na rakouském RedBullRingu již tento víkend, a to už budou moci startovat i silné formule.