Závody

MMČR na okruzích v Mostě (03.06.2009)

Evropský šampionát rychlých motokár doplní MMČR na okruzích v Mostě

Ve třetím letošním klání se představí piloti MMČR v závodech na okruzích a hostí je znovu severočeský Most, kde uvidíme také velmi rychlé motokáry a jejich evropský šampionát. Z domácích jezdců na okruzích se znovu představí Michal Dolák z Mostu, ale čekájí na nás i nadupané vozy specifikace DTM, či GT.

Letošní okruhová sezóna se představila na úvod v Brně a nyní se pojede již druhý závodní víkend v Mostě. Kromě okapotovaných motokár uvidíme znovu divizi 3 a 4. Hlavně divize 4 má zajímavý nádech. Vytrvalostní závod se koná opět v sobotu, ovšem sprint závody se pojedou v Mostě hned dva. První z nich v pátek a druhý se připomene v nedělním odpoledni. Motokáry pojedou jednu jízdu v sobotu a druhou v neděli. Zabodovat chce i Čech Michal Barták.

Do divize 3 se přihlásilo celkem 12 jezdců a Michaela Lešínká, jako jediná zástupkyně něžného pohlaví. Mezi zajímavosti této divize formulových vozů do 1400ccm3 patří i fakt, že na nás čekají novinky. Startoval by měl Michal Sumec ze Slovenska na Fortechu AFR 2008 z týmu Auto Fellner Racing, či Michal Procházka na MX 1-11 s motorem Suzuki. K favoritům patří především Zbyněk Passer na Van Diemenu RF02 Kawasaki, který prozatím vede. Znovu vyrazí s Autolou 1/04 E také Pavel Langer.

Divize 4 přinesla v Mostě pěknou podívanou a několik strkanců, které okořenily vytrvalostní klání. V hlavní klasifikaci nad 3500ccm3 očekáváme souboj Mercedesů DTM s Audi A4 DTM týmu BRT, které si do Mostu pozvalo i Dána Bakkeruda a Jána Daniše ze Slovenska. V Mercedesech pojedou Charouz, Enge a Mücke. Startují obě Ferrari 360, jak tým MenX, tak i Ed Hardy. Zopakovat svůj úspěch z Brna přijede i rodina Talkanitsova, která znovu přiveze Corvette C5-R LMGT, což je vlastně vůz, který startoval v Le Mans sérii. Po brněnském nevydařeném klání s Ferrari 575 se přihlásil do Mostu i vůz Pagani Zonda V12 GT s posádkou Herbeck-Vorba. Kromě několika vozů Porsche z Německa, Rakouska a Švýcarska přiveze Porsche 997 GT3 Cup i dvojice Kubišta-Forman.  Těm chce konkurovat i Ortlieb se Sagmeisterem nebo Peham s Cvörniekem na Porsche 997 GT3 Cup.

V kubatůře do 3500ccm3 můžeme očekávat velmi tvrdý boj. Šenkýř Motorsport po druhém místě v předchozím závodu nasadí opět dvě auta a svůj pěkný výsledek se pokusí zopakovat domácí pilot Michal Dolák na BMW M3 GTR.  Konkurence se ale bude také snažit. Hlavně dvojice Mičánek-Jerman s Porsche 997 GT3 si na zlato brousí zuby. Ovšem zájem o body mají i stáje K&K Racing, či Duck Racing a na mosteckou dráhu přijede ukázat své jezdecké umění i dvojice Válek-Vaňkát. Ve dvoulitrech opět očekáváme souboj týmů IP Racing Shop vs. Tech Future,ale přiložit mohou i Ciest la Vie, nebo Foukalové s Hondou S2000.

Ve sprintu do 2000ccm3 nás čeká boj 17-ti jezdců.  Velkého favorita hledejme ve slovenském jezdci jménem Filip Sládečka, který s továrně postavenou Alfou Romeo 156 zatím zvítězil v obou jízdách v Brně a Mostu. Zdenko Pastva, pokud přijede, bude jeho velkým soupeřem, vlastní totiž podobný stroj. Další favority hledejme v Pláteníkovi na Fábii Sedan, či Kubištovi na Audi A4 ST. Zajímavý boj bývá k vidění uprostřed pole, kde opět uvidíme Pekaře, Ostaševského, či Michaela Petrův. Na start se postaví i slovenský Seat Leon nebo  Jiří Bažata a premiéra čeká na Uxu s Renaultem Clio.

Ve velkém sprintu nad 3500cm3 nás čeká celkem 21 jezdců.  Uvidíme, zda Michl opraví poškozený vůz Michl 0804 ze závodů v Ústí nad Orlicí. Robert Šenkýř postaví opět čtyři vozy BMW M3 GTR a na body by mohli pomýšlet třeba Vorba s Ferrari 575, nebo Lamborghini Gallardo Evo s Milanem Urbanem. Na oblíbeném okruhu v Mostě nebude chybět Slovák Milan Bezák s Porsche 911 GT3 a změřit síly s ostatními přijede i Švýcar Renz s Porsche 997 GT3 RSR. Ján Daniš pak s Audi A4 DTM změří své dovednosti s Janišem a Charouzem na Mercedesech DTM.

Podívaná nás čeká jistě zajímavá, ještě aby nám vyšlo počasí a můžete spolu s námi sledovat napínavé dění na autodromu v Mostě. Program závod začíná tentokrát již v pátek úvodními sprinty.


Vláďa Rožánek

 

 

 

most 01

most 01

most 01

most 01

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek