Závody

RedBullring FIA Zone CE (01.06.2012)

O formulové zónové body se poprali Hoffmann a Neuburger

Na rakouském okruhu RedBullring pokračovalo středoevropské mistrovství formulí FIA Zone CE formulí do dvou litrů, ale také Austria F3 Cup a Austria Renault Cup pro stejné formule do 2000ccm3.

Trochu nervózní z role favorita byl před startem na RedBullringu teprve šestnáctiletý pilot Andre Rudesdorf z Německa. Ovšem svou úlohu v závodě zvládnul skvěle a na stroji Dallara 307 zvítězil před svým hlavním soupeřem Lucou Stolzem na Dallara 307 VW. Austria F3 Cup tak měl i pro druhou jízdu o favority postaráno. Třetí pak dojel v první jízdě Fin Tammi s Dallarou 306 Mercedes. Ve druhé jízdě rakouského poháru formulových monopostů zvítězil stylem start-cíl opět mladíček Rudesdorf, když za sebou zanechal dobře jedoucího Stolze a bronzový věnec si z Rakouska odvezl Švýcar Chuard na Dallara 302 Mercedes. Na pěkné šestém místě závod dokončil promotér této série Rakušan Franz Woess na Dallara 302 Opel. O nejcennější poháry z Austria Renault Cupu se podělili Thomas Amweg a Kurt Böhlen ze Švýcarska na strojích Tattus Renault 2.0ltr.

Na tomto okruhu se však odehrál souboj o body do zónového středoevropského mistrovství FIA. Dvoulitrové formule nejsou v našich končinách mnoho populární, vždyť poslední závody divize 2 republikového mistrovství se konaly naposledy v roce 2008 a absolvovaly společné podniky s poněkud slavnější Interserií. Nezapomeneme hlavně na souboj při TGP v Mostě, kde se utkal Dušan Nevěřil s F3000 a Kolumbiec C. Saavedra na formuli F3. Ale zpět k zónovým závodů započítávaným do klasifikace FIA Zone CE.

V první jízdě zvítězil domácí pilot Romann Hoffmann na formuli Masters, který zvítězil pře Neuburgerem a Abererem na strojích F3. Brambory si z Rakouska odvezl Polák Smiechowski na formuli Renault 2.0ltr.

Druhá zónová jízda se již tak dobře Hoffmannovi nepodařila a skončil s dvoukolovou ztrátou na deváté příčce. Závod vyhrál Neuburger ze stáje Franze Woesse, stříbrný věnec si zasloužil s Dallara 302 Opel Franz Woess a bronzový stupínek patřil Smiechowskému z Polska. Nás moc nepotěšila neúčast našich závodníků, při tom tyto vozy v ČR máme. No uvidíme co přinesou další zónové závody FIA Zone CE.

Výsledky FIA Zone CE:

první jízda -

R. Hoffmann (A) – formel Masters 2.0

S. Neuburger (A) – Dallara 305/7 Opel

M. Abererer (A) – Dallara 306 VW

druhá jízda -

S. Neuburger (A) – Dallara 305/7 Opel

F. Woess (A) – Dallara 302 Opel

J. Smiechowski (PL) – formel Renault 2009

Austria F3 Cup:

A. Rudesdorf (D) – Dallara 307 Mercedes

L. Stolz (D) – Dallara 307 VW

J. Tammi (FIN) – Dallara 306 Mercedes

A.Rudesdorf (D) – Dallara 307 Mercedes

L. Stolz (D) – Dallara 307 VW.

P. Chuard (CH) – Dallara 302 Mercedes

Vláďa Rožánek

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek