Závody

Robert Pergl a team Menx letos do LMES (29.03.2005)

Po úspěších, které pražský team Menx nasbíral v letech minulých v závodech Ferrari Challenge a FIA GT, uvidíme tento team, spolu s Robertem Perglem a Tomášem Engem opět  ve velmi atraktivním seriálu Le Mans Endurance Series. V té jsme mohli vidět tuto dvojici, společně s Gouesslardem již v loni na posledním závodě ve Spa, kde obsadili s Ferrari 550 Maranello výborné druhé místo v kategorii GT. Loňská sezóna jinak pro Roberta Pergla zaznamenala 4. místo ve Ferrari Challenge a zejména pečlivou přípravu na sezónu 2005.

Le Mans Endurance Series slibuje velice atraktivní podívanou, nejen na vozy kategorie GT, ale také prototypů. Závody se jezdí vždy na 1000Km a hostí je světoznámé okruhy Spa, Monza, Silverstone, Nurnburgring a letos možná nově též Istambul. Atmosféra vytrvalostních závodů, kdy dochází k dotankování paliva, či přezouvání gum, zpravidla přitahuje pozornost nejednoho motoristického fandy.

Team Menx, za spolupráce Care Racing, nasadí do těchto závodů osvědčenou techniku – Ferrari 550 Maranello, které pod managementem BMS Scuderia Italia získalo titul jezdecký i konstruktérský v závodech FIA GT, v letech 2003 a 2004. Vůz disponuje dvanáctiválcem, který je vyvinut Prodrivem z původního motoru Ferrari a má objem 5983cc s výkonem přes 600 koňských sil.

Držme tedy celému teamu Menx a oběma českým zástupcům palce, aby jim tato sezóna v náročné konkurenci seriálu Le Mans Endurance series, přinesla očekávané výsledky.

Kalendář Le Mans Endurance Series 2005:

16-17 Dubna
1000 km de Spa (B)
9-10 Července
1000 km de Monza (I)
12-13 Srpna
1000 km de Silverstone (GB)
3-4 Říjen
1000 km du Nürburgring (D)
05-06 Listopadu
1000 km d'Istanbul (TR)*

 

Vláďa Rožánek, Car.cz
pro Team Menx

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek