Závody

Sandro Zeller zvítězil (18.04.2012)

Sandro Zeller zvítězil v Austria F3 Cupu

První závod Austria F3 Cupu a Austria Formel Renault Cupu hostil Hockenheimring a po premiéře vede pořadí šampionátů Švýcar Sandro Zeller, který dvakrát zvítězil. Nyní se série přesouvá na RedBullring v Rakousku. Jezdci budou startovat v domácím prostředí.

Sandro Zeller na voze Dallara 305 Mercedes zvítězil v úvodních dvou kláních Austria F3 Cupu, tedy v závodech vozů formule F3, na okruhu Hockenheimring v Německu. Jo Zeller, manager teamu prozradil, že by letos rádi zvítězili v celém seriálu. Úvodní podnik jejich šance na titul potvrdil. Oba závody vyhrál z pole position a dobrým soupeřem mu byl hlavně Rudersdorf na Dallaře 307 z týmu Mac On, který tak získal na úvod sezóny velmi hodnotná dvě druhá místa. Andre Rudesdorf, který loni ještě jezdil v ADAC formel Masters se letos chystá i do velice prestižního ATS formula F3. Třetí místa pak v obou jízdách obsadil Fin Janni Tammi na Dallara 306 Mercedes z týmu Franze Woesse, který se zúčastní prvního závodu zóny střední Evropy v závodech na okruzích, který se bude konat za několik dní v Maďarsku na okruhu Hungaroring. Dallaru má přihlášenou sám majitel týmu Franz Woess. Loňský favorit Florian Schniztzenbaumer si dopřeje letos oddych a další z velkých favoritů Phillipe Chuard měl na Hockenheimu smůlu s elektronikou, ale jeho Dallara 302 Mercedes předvedla velkou stíhací jízdu v druhém závodu a skrz celé pole se protáhl na pěkné páté místo. Body si z Hockenheimu odváží i Baltensperger, který se tomuto závodnímu odvětví věnuje hodně sezón, ale také Slovák Tomáš Jung, který si přivlastnil dva body ze druhé jízdy. Své lepší výsledky ještě jistě předvede i Christian Zeller, kterému po úvodním podniku patří páté místo v hodnocení Austria F3 Cupu.

V Austria F3 Trophy pro vozy z let 1992-2001 obsadili shodně první místo Roider a Baltensperger.
O vítězství ve formulovém poháru strojů Renault 2.0 si premiérové vítězství v sezóně zapsali do klasifikace Austria formel Renault Cupu dvojice Kurt Böhlen a Thomas Amweg ze Švýcarska. Startoval zde i Marcus Kiisa z Estonska a v kamionových závodech známé jméno René Reinert.

Interserie startovala na Hockenheimu také, ale výsledky tohoto závodu zatím nejsou k dispozici. Devatenáctého května se znovu rozezní motory Austria F3 Cupu na RedBullringu v Rakousku. Dvacet vozů na startu bylo podle promotéra zajímavé pole a zve Vás na další závody této série.

Pořadí Austria F3 Cup po Hockenheimringu:
Sandro Zeller (CH) – Dalalra 305 Mercedes – 40
Andre Rudersdorf (D) – Dallara 307 Mercedes – 30
Janni Tammi (FIN) – Dallara 306 Mercedes – 24
Thomas Warken (D) – Dallara 303 Opel – 20
Christian Zeller (D) – Dallara 308 Mercedes – 14
Tomáš Jung (SK) – Dallara 302 Opel – 2

Austria formel Renault Cup:
Thomas Amweg (CH)  - formel Renault 2.0 – 35
Kurt Böhlen (CH) – 35
Manuel Amweg – 24
Marcus Kiisa (EST) – 20
Bernd Suckow (D) -16

Vláďa Rožánek
Austria F3 Cup 2012zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek