Tuning REDAKCE

Hennessey HPE800 Cherokee (22.12.2011)

TUNING – Americký Ježíšek v červeném oblečku napájející se coca-colou může konečně dát sbohem svým sobům v čele s Rudolfem. Hennessey pro něj upravil Jeep Grand Cherokee SRT8. Santa Claus v sériové verzi může nasednout do kočáru s 6,4 litrovým osmiválcem HEMI pod kapotou. Výkon 465 koní mu bude stačit ke zrychlení z nuly na stovku za 4,8 vteřin a zavazadlový prostor také není úplně k zahození – a dárky, které se nevejdou dovnitř, hodí na střechu. Jenže v úpravě americké tuningové společnosti na tom bude daleko lépe.

Projekt má na svědomí Hennessey Performance Engineering (HPE) – výsledkem je tak model HPE800. „Postavili jsme v posledních pěti letech několik Jeepů SRT8, které se pyšní výkony 600 – 800 koní. Nyní máme klienta, pro kterého stavíme vůz na mnohem vyšší úrovni. Jde o klienta, který žije v Aspenu a Moskvě a chce být nejrychlejší za každého počasí,“ sdělil zakladatel společnosti John Hennessey.

Tuningoví specialisté začali zvětšením objemu osmiválce na 7.0 litrů, přidali turbo a nový systém zapalování a upravili řidící jednotku. Výsledkem je neuvěřitelný výkon 805 koní. Z nuly na stovku tak může těžký Grand Cherokee sprintovat za 3,1 vteřiny. Čtvrtmíli dá za 10,9 vteřin. Maximální rychlost činí 209 km/h.

Hennessey zlepšil převodovku a brzdy vylepšil instalací lepších značky Brembo. Podvozek je nastavitelný, kola mají velikost dvacetti palců. V interiéru najdeme především kůži a karbon, nechybí alcantara na volantu.

Hennessey chce vyrobit 24 vozů, každý z nich bude stát 235 tisíc dolarů.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní se slevou 23%.


-jj-
Foto: Archiv


 

Hennessey HPE800 Cherokee

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek