Tuning REDAKCE

Hennessey HPE800 Cherokee (22.12.2011)

TUNING – Americký Ježíšek v červeném oblečku napájející se coca-colou může konečně dát sbohem svým sobům v čele s Rudolfem. Hennessey pro něj upravil Jeep Grand Cherokee SRT8. Santa Claus v sériové verzi může nasednout do kočáru s 6,4 litrovým osmiválcem HEMI pod kapotou. Výkon 465 koní mu bude stačit ke zrychlení z nuly na stovku za 4,8 vteřin a zavazadlový prostor také není úplně k zahození – a dárky, které se nevejdou dovnitř, hodí na střechu. Jenže v úpravě americké tuningové společnosti na tom bude daleko lépe.

Projekt má na svědomí Hennessey Performance Engineering (HPE) – výsledkem je tak model HPE800. „Postavili jsme v posledních pěti letech několik Jeepů SRT8, které se pyšní výkony 600 – 800 koní. Nyní máme klienta, pro kterého stavíme vůz na mnohem vyšší úrovni. Jde o klienta, který žije v Aspenu a Moskvě a chce být nejrychlejší za každého počasí,“ sdělil zakladatel společnosti John Hennessey.

Tuningoví specialisté začali zvětšením objemu osmiválce na 7.0 litrů, přidali turbo a nový systém zapalování a upravili řidící jednotku. Výsledkem je neuvěřitelný výkon 805 koní. Z nuly na stovku tak může těžký Grand Cherokee sprintovat za 3,1 vteřiny. Čtvrtmíli dá za 10,9 vteřin. Maximální rychlost činí 209 km/h.

Hennessey zlepšil převodovku a brzdy vylepšil instalací lepších značky Brembo. Podvozek je nastavitelný, kola mají velikost dvacetti palců. V interiéru najdeme především kůži a karbon, nechybí alcantara na volantu.

Hennessey chce vyrobit 24 vozů, každý z nich bude stát 235 tisíc dolarů.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní se slevou 23%.


-jj-
Foto: Archiv


 

Hennessey HPE800 Cherokee

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek