VÝBĚR ZBOŽÍ DLE TYPU AUTOMOBILU

POZOR!!! V KATALOGU JE UVEDENA CENA VŽDY ZA JEDNU SVÍČKU. OBJEDNAT MUSÍTE ODPOVÍDAJÍCÍ POČET SVÍČEK DO VAŠEHO MOTORU.

denso

Denso Iridium Power

denso logoJaponské zapalovací svíčky DENSO IRIDIUM POWER zlepší všechny aspekty výkonu Vašeho automobilu - od startu, akcelerace a odezvy na přidání plynu přes stabilitu volnoběhu až k prodloužení intervalu výměny svíčky - a to vše díky nejmenší elektrodě na světě - iridiové centrální elektrodě zajišťující vysokovýkonné zapalování a nízké zapalovací napětí potřebné k přeskočení jiskry.
Všechny výhody, které přináší IRIDIUM POWER můžete zužitkovat v závodním sektoru ale i při soukromých "adrenalinových" jízdách, kde oceníte nejen významné zvýšení výkonu (nebo snížení spotřeby paliva) ale i vysokou životnost (3-4x vyšší než u standardních svíček).
Pro všechny jejich vynikající vlastnosti jsou svíčky IRIDIUM POWER vyhledávány i tuningáři , když svíčky za příznivé ceny zlepší výkonové parametry motoru a navíc optimalizují spotřebu paliva.


Další významná zlepšení použitá při výrobě zapalovacích svíček DENSO IRIDIUM POWER:

DENSO IRIDIUM má oddělitelnou koncovou čepičkou tak, aby byla svíčka univerzálně použitelná pro všechny aplikace (pokryto 20 druhy).

DENSO IRIDIUM  má vestavěný odpor ve všech typech svíček pro dokonalé odstranění rušivých napětí.

DENSO IRIDIUM má vysoce lesklé pokovení kovových ploch niklem tak, aby bylo zamezeno vzniku jakékoli koroze jak během výletní jízdy, sportovní jízdy nebo během jízdy terénem.

DENSO IRIDIUM  má zúžené vnější (kostřící) elektrody ke snížení nežádoucího přeskoku jiskry mimo jiskřiště. Zaoblení vnější elektrody méně narušuje klidný tok palivové směsi směrem k jiskřišti a tak zajišťuje lepší  spalování.

DENSO IRIDIUM má jedinečnou U - drážku v kostřící elektrodě, jejíž postavení v pozici proti centrální iridiové elektrodě vytváří větší prostor pro formaci výboje jiskry. Díky U - drážce je dosaženo skvělého zapalování (bez zvyšování odtrhu elektrod) a zároveň snížení napětí potřebného k přeskoku jiskry (a tím zvýšení množství využitelné energie pro lepší zapálení směsi). U - drážka je celosvětově patentována od roku 1975 a je jí vybavena absolutní většina zapalovacích svíček DENSO.

DENSO IRIDIUM má vysunutý keramický izolátor
tak, že je dosaženo maximální teplotní přizpůsobivosti zapalovacích svíček. Je zde kombinována samočistící schopnost pro svíčky studené s vysokou teplotní odolností pro svíčky teplé.

DENSO IRIDIUM má zmenšenou centrální elektrodu na 0,4 mm díky použití extrémně odolné speciální iridiové slitiny (vysoký bod tavení směsi - přes 2500 stupňů Celsia.) Díky této elektrodě je maximálně zmenšena velikost jiskry a tím vysoce zlepšeno spalování směsi. Tato slitina je opět patentově chráněna.

DENSO IRIDIUM má speciálně vysunutou centrální elektrodu pro zlepšení odezvy na přidání plynu a tím dalšího zlepšení akcelerace.

DENSO IRIDIUM má laserově přivařované centrální iridiové elektrody, čímž je zvýšena odolnost svíčky proti vibracím způsobeným jízdou nestandardním terénem (nekvalitní silnice, terén, autocross).


Všechny vyjmenované inovace přinášejí vyšší intenzitu jiskry koncentrovanou do velice malého prostoru, ke kterému je díky zmenšení a zaoblení elektrod snadnější přístup pro zapalovanou směs (vyšší dosažený výkon a snadnější start). Zároveň se významně zlepšuje ČASOVÁNÍ jiskry a tedy se zlepšuje odezva zapálení směsi na pokyn řídící jednotky (lepší volnoběh a akcelerace). Jako poslední výhodu je třeba zmínit fakt, že výše uvedeného efektu dosahují svíčky ne za cenu snížení  životnosti (někteří jiní výrobci), ale že naopak je dosažena fantastická hranice 50 000 km pro IRIDIUM POWER (elektroda 0,4 mm) nebo až 200 000 km pro IRIDIUM LONG LIFE (0,7 mm a kostřící elektroda očipována platinou.)Montáž a použití svíček Denso.

-Nastavení odtrhu. Pro správnou funkci svíček Denso Iridium je u některých automobilů třeba upravit odtrh elektrod. Správný odtrh je vždy uveden u každého automobilu na e-shopu. Nejedná se náročný úkon, je jen potřeba dbát zvýšené opatrnosti, protože středová elektroda má pouze 0,4 mm. Úprava se provádí pomocí spárových měrek. (Neplatí pro svíčky Denso standard, ty mají odtrh nastavený z výroby.)

-Montáž do vozu. U všech svíček Denso Iridium je nutné dodržet správný dotahovací moment a to 25 Nm. Při větším momentu může dojít k nadměrné deformaci těsnění nebo k odtržení izolátoru.

 

 

denso 1

Díky výjimečnému kovu Iridium mohla společnost Denso ihned zmenšit povrch součástky, která je nejvíce náchylná k poruše a tou je centrální elektroda. Na rozdíl od typické platinové svíčky, jež má průměr této elektrody 1.1 mm, svíčka Denso Iridium Power má nejmenší centrální elektrodu na světě o průměru 0.4 mm. V praxi to znamená, že energetické nároky jsou nižší, zatímco zapalovací výkon svíček je podstatně vyšší.

Vysokého výkonu těchto svíček však není dosaženo pouze použitím iridiové centrální elektrody, ale také takzvanou U-drážkou na elektrodě protější. Tato drážka byla poprvé použita někdy v polovině let 70tých. Design se hned osvědčil, protože částečně eliminuje problémy při zapalování za použití chudé palivové směsi. Princip je prostý. U-drážka zabraňuje neefektivnímu rozptylování jiskry a dává ji tak dodatečnou energii, která má za následek dokonalé spalování. Jak vidíte, vše svědčí pro svíčky Denso Iridium Power.

Všechny svíčky jsou dodávány se standadrdním odtrhem, který je nutno upravit pomocí spárových měrek na hodnotu uvedenou u každé položky v shopu.

Druhy svíček Denso v naší nabídce:

Svíčky DENSO standard

Standardní motorové svíčky Denso. Společnost DENSO je jedním z 5 největších světových dodavatelů zapalovacích svíček do prvovýroby i aftermarketu, k dispozici má pak bezkonkurenčně širokou nabídku typů. Všechny svíčky jsou vyráběny v Japonsku.

Svíčky DENSO Iridium Power

Zapalovací svíčky DENSO IRIDIUM POWER zlepší všechny aspekty výkonu Vašeho automobilu - od startu, akcelerace a odezvy na přidání plynu přes stabilitu volnoběhu až k prodloužení intervalu výměny svíčky - a to vše díky nejmenší elektrodě na světě - iridiové centrální elektrodě zajišťující vysokovýkonné zapalování a nízké zapalovací napětí potřebné k přeskočení jiskry. Všechny výhody, které přináší IRIDIUM POWER můžete zužitkovat v závodním sektoru ale i při soukromých "adrenalinových" jízdách, kde oceníte nejen významné zvýšení výkonu (nebo snížení spotřeby paliva) ale i vysokou životnost (3-4x vyšší než u standardních svíček).

Svíčky DENSO Iridium Tough


Zapalovací svíčky dodávané do prvovýroby převážně japonských výrobců (Toyota, Mitsubishi, Suzuki, Nissan, Honda, Kawasaki, Daihatsu, Aprilia). Vydrží minimálně 80000 km, maximálně pak 200000 km podle síly platinového čipu na záporné elektrodě. Od svíček Iridium Power se liší materiálem zemnící elektrody, která je u modelu Iridium Tough vyrobena z platiny.


Svíčky DENSO TWIN TIP TT

Pokud hledáte vysoce kvalitní zapalovací svíčky s výborným zapalovacím účinkem a s dlouhou životností, tak již není třeba dále hledat. Jsou zde zapalovací svíčky Denso Twin Tip. Denso uvádí patentovanou Twin Tip (TT) technologii, se středovou i zemnící elektrodou vyrobenou z niklových slitin s tloušťkou méně než 1,5mm. Tato technologie nabízí velmi vysokou efektivitu zapalování, podobnou jako u prémiových iridiových svíček, avšak nevyžaduje k výrobě drahé ušlechtilé kovy.


Svíčky DENSO Iridium TT

Poslední novinkou divize DENSO Aftermarket v sortimentu zapalovacích svíček je kombinace desetiletých zkušeností společnosti, novátorské technologie a angažovanost v poskytování výrobků prvotřídní jakosti širokému spektru motoristické veřejnosti. Naše iridiové zapalovací svíčky typu TT jsou osazeny světově nejtenčí centrální elektrodou (0.4mm), která je kombinovaná  s jehlovou platinovou uzemňovací elektrodou tlustou 0,7 mm. 


Vyhledávání podle názvu svíčky

Nové meníčko ve kterém naleznete všechny svíčky z produkce Denso seřazené jen podle označení svíčky. Zde naleznete i žhavící svíčky, svíčky ZU i speciální svíčky Denso Racing a Denso Platinum. V detailu těchto položek potom naleznete pdf katalogy ke stažení, ve kterých můžete dohledat přesnou aplikaci pro svoje auto, motorku, loď, sekačku nebo motorovou pilu.


denso 2

 

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek