Tuning REDAKCE

Městský Lotus už v roce 2013 (20.12.2010)

NOVINKY – Výrobci sportovních vozů se stále častěji zaměřují na segment malých městských vozů. Aston Martin má svůj Cygnet, Lotus přichází s konceptem City Car. I britské automobilky si začínají uvědomovat sílu trhu s malými vozy. Koncept City Car měl premiéru na letošní pařížské autoshow. Nyní se CEO společnosti Dany Bahar nechal slyšet, že vůz dostal zelenou a bude se prodávat od října 2013.

Vůz bude vyráběn ve spolupráci s Protonem. Ve hře je ještě další, zatím bezejmenný partner. „Vyrobíme tři verze: jednu pro Asii, jednu pro Evropu a jednu sportovní,“ řekl Bahar. Podle něj mají nové modely Lotusu velké šance u zákazníků. Značka má stále dobré jméno a sportovní speciály se prodávají docela dobře.

Funknční koncept byl postaven na platformě od Italdesign Giugiaro. Po vzoru konceptu, také sériová verze by měla disponovat elektrickým motorem, který bude dobíjet 1,2 litrový třívalec. Hybridní vůz se tak bude moci pochlubit velmi zajímavými hodnotami bez nutnosti  dobíjet vůz v garáži. Na rozdíl od Cygnetu se Lotus rozhodl použít na City Caru pohon zadních kol.

Hmotnost vozu činí 1,4 tuny. Z nuly na stovku tak malý hatchback sprintuje za 9 vteřin. Maximální rychlost je 170 km/h. Pokud řidič použije jen elektromotor, maximální dojezd činí 50 kilometrů. V případě hybridního pohonu je dojezd 500 kilometrů. Emise CO2 pokořily hranici 60g/km.

Zatím nebylo stanoveno, jestli se bude vyrábět i nehybridní verze. Další detaily hodlá společnost uveřejnit v průběhu několika příštích měsíců.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Městský Lotus už v roce 2013

Městský Lotus už v roce 2013

Městský Lotus už v roce 2013

Městský Lotus už v roce 2013

Městský Lotus už v roce 2013

Městský Lotus už v roce 2013

Městský Lotus už v roce 2013

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek