Tuning REDAKCE

Polo sedan přijíždí (03.06.2010)

NOVINKY – Volkswagen zvětšil prostor modelu Polo natolik, že některým jeho proporce stačí a přestávají uvažovat o Golfu. Zpracování nového Pola navíc mnohé ubezpečuje v tom, že je to jeden z nejlepších malých hatchbacků na trhu. Volkswagen si svůj úspěch uvědomuje, proto nelení a odhaluje verzi sedan, která má být alternativou modelu Jetta. Zatím máme jen tři fotografie vozu v zelené barvě, pro představu ale postačí.

Malé sedany mají u Volkswagenu relativně dlouhou historii. Mnozí již kdysi milovali Jettu pro své nestandardní tvary. Pak se objevilo Vento, které bychom k současnému Polu přiřadili asi nejvíce. Nyní se na trhu o své zákazníky popere jak Jetta, tak Polo. Pokud si vzpomeneme na Polo v sedanu z devadesátých let, pravděpodobobně ohrneme nos. Nové Polo ovšem nevypadá jako hatchack s brazilskou obří zadelí.

Nové Polo sedan se bude vyrábět v Kaluze v Rusku.  Jde vůbec o první vůz Volkswagenu, který byl vyvinut speciálně pro ruský trh, což znamená, že při vývoji se nedívalo jen na design a funkčnost, ale také na specifické ruské klima a úroveň silnic. To ve finále znamená, že nové Polo má mnohem odolnější lak a lepší podvozek pro absorbování nárazů kvůli špatným cestám.

V Rusku se Polo objeví s novým 1,6 litrovým agregátem Otto o výkonu 105 koní. Nabízen bude s pěti stupňovým manuálem nebo šesti stupňovým automatem. Výbavově na tom bude stejně jako jiné Volkswageny: Trendline, Comfortline, Highline.

O modelu zatím více informací nemáme, zatím ani nevíme, jestli Volkswagen hodlá model prodávat i na jiných trzích než jen v Rusku.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní se slevou 23%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Polo sedan přijíždí

Polo sedan přijíždí

Polo sedan přijíždí

Polo sedan přijíždí

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek