Tuning REDAKCE

Twizy překvapuje svět (17.04.2012)

NOVINKY – Renault Twizy se již na některých trzích prodává. Nyní vstupuje na trh ve Velké Británii, v Čechách je naplánován až na jaro příštího roku. Elektrické mini má významně obohatit život ve velkých městech. Zájem bude velký, marketingovou tváří malého vozu se nestal nikdo jiný, než hudební mág David Guetta se svou ženou Cathy.

Renault si nemohl vybrat lépe. Guetta má na Facebooku více než třicet milionů fanoušků a jeho videa na YouTube se pyšní zhlédnutím jednou miliardou. 3,7 milionů fanoušků na Twitteru je tak důkazem, že Guetta je jedním z nejvyhledávanějších umělců v Evropě. Francouzský DJ tak má v rukou velkou moc, jak přimět ke koupi nepotřebných věcí své fanoušky. Je Twizy zbytečný nebo bude mít smysl?

Vůz nabízí místo pro dva pasažéry, elektrický pohon a cenovku 6 900 euro. Bude tak prvním elektrickým dostupným vozem široké veřejnosti. Ačkoliv Renault chystá další elektrické vozy jako je Fluence Z.E. Nebo Kangoo Z.E., Twizy bude nejlevnější z nich. Renault zároveň přichází s revolučním řešením leasingu baterie za měsíční poplatek 45 eur pro roční vzdálenost 7 500 kilometrů. Díky tomuto řešení se Twizy dostane o patnáct procent níže než tří-kolový skútr. V poplatku je navíc pojištění a energie.

Mini má 2,4 metrů délky a dokáže jet maximální rychlosti 115 km/h. Na šířku zabírá jen 1,24 metru. V nabídce je i pěti koňová verze, která umí jet maximální rychlostí 45km/h. Tento vozík mohou řídit v některých státech i studenti od šestnácti let. Nejsilnější je sedmnácti koňový vůz, který se nabíjí přibližně 3,5 hodiny. Dojezd je ovšem maximálně sto kilometrů.

„Twizy představuje inovaci a technologii, a účast v tomto futuristickém projektu je velmi vzrušující,“ řekl David Guetta.

Jak vůz vypadá, se můžete podívat na následujících fotografiích a videu.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní se slevou 55%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

 

Twizy překvapuje svět

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek