Tuning REDAKCE

VW Beetle R nabídne 260 koní (22.09.2011)

NOVINKY – Také model Beetle bude patřit do rodiny sportovních verzí Volkswagenu. Dosud byl New Beetle pouze hračkou pro „Bárbíny“. Volkswagen se snaží veřejnost přesvědčit, že se narodil kluk a je pěkně neposedný. Proto přichází i s variantou Beetle R. Na autosalonu ve Frankfurtu měl úspěch, další pak zažíval ve speciální verzi Fender.

Americkou značku Fender bude znát každý, kdo vzal do ruky elektrickou kytaru a naučil se trochu hrát. Legendární kytary Stratocaster a Telecaster se staly snem mnoha hudebníků. Legendární značce vzdává hold i Volkswagen, a to zvlášním modelem Brouka v černé leské barvě s chromovanými doplňky. Zmínit můžeme i logo Fender na zadním sloupku nebo speciální ozvučení v interiéru. Brouk Fender stojí na devatenácti palcových kolech, vůz je celkově snížený o třicet milimetrů.

V interiéru bude přístrojová deska v designu dřeva, a to přesně takovém, jaké najdeme i na kytarách Fender. Co asi kytaristé ocení nejvíce je fakt, že zde najdeme vstup pro klasického jacka, díky kterému se z Brouka stane mobilní kombíčko do zkušebny.

Druhý model vystavený ve Frankfurtu má označení R. Znalci už jistě souhlasně pokyvují hlavou, protože model R jsou sportovní. S trochou nadsázky můžeme R označit jako Rychlé. A to novinka jistě je. Dvě stě koňová verze představena automobilkou tak nebyla dostatečně výkonná. Beetle R bude mít výkon mezi 260 a 270 koňmi.

Sportovní koncept se pochlubí svalnatějí postavou, blatníky vyrostly o tři centimetry, aby se do nich vešla masivní dvaceti palcová kola. Ta mají stejný design jako ta z modelů Golf R a Scirocco R. Změny se dotýkají i spoilerů, a to především toho zadního, kde najdeme nově difuzor a hlavně koncovky výfuku na obou stranách. Přední spoiler má větší nasávací otvory a celkově propůjčuje vozu dospělejší výraz.

Automobilka zatím detaily neprozradila, ale očekáváme, že tato verze bude u milovníků rychlých vozů oblíbená.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní se slevou 23%.

-jj-
Foto: Archiv


 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek