Tuning REDAKCE

VW Beetle R nabídne 260 koní (22.09.2011)

NOVINKY – Také model Beetle bude patřit do rodiny sportovních verzí Volkswagenu. Dosud byl New Beetle pouze hračkou pro „Bárbíny“. Volkswagen se snaží veřejnost přesvědčit, že se narodil kluk a je pěkně neposedný. Proto přichází i s variantou Beetle R. Na autosalonu ve Frankfurtu měl úspěch, další pak zažíval ve speciální verzi Fender.

Americkou značku Fender bude znát každý, kdo vzal do ruky elektrickou kytaru a naučil se trochu hrát. Legendární kytary Stratocaster a Telecaster se staly snem mnoha hudebníků. Legendární značce vzdává hold i Volkswagen, a to zvlášním modelem Brouka v černé leské barvě s chromovanými doplňky. Zmínit můžeme i logo Fender na zadním sloupku nebo speciální ozvučení v interiéru. Brouk Fender stojí na devatenácti palcových kolech, vůz je celkově snížený o třicet milimetrů.

V interiéru bude přístrojová deska v designu dřeva, a to přesně takovém, jaké najdeme i na kytarách Fender. Co asi kytaristé ocení nejvíce je fakt, že zde najdeme vstup pro klasického jacka, díky kterému se z Brouka stane mobilní kombíčko do zkušebny.

Druhý model vystavený ve Frankfurtu má označení R. Znalci už jistě souhlasně pokyvují hlavou, protože model R jsou sportovní. S trochou nadsázky můžeme R označit jako Rychlé. A to novinka jistě je. Dvě stě koňová verze představena automobilkou tak nebyla dostatečně výkonná. Beetle R bude mít výkon mezi 260 a 270 koňmi.

Sportovní koncept se pochlubí svalnatějí postavou, blatníky vyrostly o tři centimetry, aby se do nich vešla masivní dvaceti palcová kola. Ta mají stejný design jako ta z modelů Golf R a Scirocco R. Změny se dotýkají i spoilerů, a to především toho zadního, kde najdeme nově difuzor a hlavně koncovky výfuku na obou stranách. Přední spoiler má větší nasávací otvory a celkově propůjčuje vozu dospělejší výraz.

Automobilka zatím detaily neprozradila, ale očekáváme, že tato verze bude u milovníků rychlých vozů oblíbená.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní se slevou 23%.

-jj-
Foto: Archiv


 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

 

VW Beetle R nabídne 260 koní

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek